K

CHP'den 'Fındık Pankartı' Açıklaması

CHP'den 'Fındık Pankartı' Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kayseri’de kendilerine yönelik açılan fındık pankartını ‘hazımsızlık’ olarak yorumladı.

CHP’nin Kayseri’de gerçekleştirdiği belediye başkanları çalıştayına, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve 215 belediye başkanı katıldı. Kayseri’de esnaf ziyaretlerinde bulunan CHP’li başkanlar, vatandaşlarla sohbet etti. Kayseri ziyaretini değerlendiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kayseri’de yaşayan vatandaş ve esnafın Türkiye’de değişim beklentisinde olduğunu gördüklerini söyledi.

Karalar: “Aslında bütün Türkiye’de değişim arzusu ve beklentisi var. Gezdiğimiz yerlerde de böyle beklentiler var. Özellikle ekonomik çalkantıdan sonra insanların biraz daha netleştiğini görüyoruz. Kayseri bölgemizin ve Türkiye’nin önemli bir kenti. Ciddi bir istihdam alanı var ve ciddi ihracat yapan bir şehir. Dolayısıyla bu ekonomik çalkantı herkesi umutsuzluğa sevk ediyor. İstikrarın oluşması konusunda bu idareden beklentileri kalmamış. Vatandaşlar değişim istiyor. Değişimin de Millet İttifakı yönünde olduğunu insanlar görüyor” dedi.

‘BU BİR HAZIMSIZLIK’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kayseri’ye gelen CHP heyetinin yol güzergâhı üzerindeki üst geçitlere asılan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa’da yaptığı gafa atıfta bulunulan ‘fındıklı pankart’ ile ilgili de konuştu.

Karalar: “Bu bir hazımsızlık. İnsanların zaman zaman dili sürçebilir. Bunu büyütmenin bir anlamı yok. Fıstık ve fındık birbirine zaten yakın iki şey. Kemal Kılıçdaroğlu’nun halkta giderek artan reytingi, kabulü ve desteği birileri tarafından çekilemiyor. Siyasette eleştiri, uygarca ve insanları küçüksemeden yapılmalı” ifadelerini kullandı.

'FINDIKLI PANKART'

CHP heyeti Kayseri'ye gelmeden ilginç bir gelişme yaşanmıştı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa ziyareti sırasında söylediği "Fındığın yüzde 42’sini tek başına Şanlıurfa üretir" sözü Kayseri’de de gündem oldu. Kılıçdaroğlu’nun dil sürçmesi sonucu söylediği bu sözler, CHP heyetinin şehirde kullanacağı güzergâha pankart olarak asıldı. Üst geçide asılan pankartta: “Fındık Diyarı Kayserimize Hoş Geldiniz” ifadeleri yer aldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K