CHP'de trajikomik istifa; Sabah ettiği istifasını öğleden sonra geri çekti

CHP'de trajikomik istifa; Sabah ettiği istifasını öğleden sonra geri çekti
CHP Talas Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda Grup Başkanvekili Ahmet Yörenç bu sabah basın toplantısı düzenleyerek CHP’li 8 meclis üyesiyle birlikte istifa ettiğini duyurdu. İkinci bir açıklama yapan Yörenç, “Parti içindeki son gelişmelerden rahatsızım ama istifa etmeyi düşünmüyorum. İstifa kararım düşünmeden verilmişti” diyerek istifasını geri çekti.

Kaybedilen 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrası muhalefet partilerinde kazan kaynamaya başladı. CHP ise, partideki değişim isteyenler ve görevden almaların yaşandığı CHP ise sıcak günler geçiriyor. 

CHP Kayseri meclis üyelerinden 9 kişi, il yönetiminin görevden alınmasını ve genel merkezde değişim talepleri gerekçesiyle bu sabah basın açıklaması yaparak istifa ettiklerini duyurdu. Basın açıklamasında konuşan Talas Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda Grup Başkanvekili Ahmet Yörenç, “Genel başkanımızın her fırsatta söylediği, ‘seçimle gelen seçimle gitmeli’ söylemine rağmen seçilmiş il yönetiminin görevden alınarak yerine il yönetimi atanması her partili gibi bizleri de rahatsız etmiştir. Anti demokratik uygulamaların son bulması umudumuzla patimizden istifa ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonradan CHP’den istifasını geri çektiğini açıklayan Yörenç, “Parti içindeki son gelişmelerden rahatsızım ama istifa etmeyi düşünmüyorum. İstifa kararım düşünmeden verilmişti. Aceleci davrandım. İstifa etmiyorum. Partimde siyasete devam edeceğim” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×