K

CHP binasına asılan o afiş de zorla indirildi

CHP binasına asılan o afiş de zorla indirildi
Cuhruriyet Halk Partisi (CHP) tarafından hazırlatılan ve Merkez Bankası'ndan kaybolduğu iddia edilen parayla ilgili "128 Milyar Dolar Nerede?" sorusunun yer aldığı pankart CHP Kayseri İl Binası'ndan da indirildi. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, pankart indirilmesinin hukuksuz olduğunu belirterek sert tepki gösterdi.

Bugünlerde, CHP tarafından hazırlatılan "128 Milyar Dolar Nerede?" sorusunun yer aldığı pankartların asıldıkları yerden kaldırılması gündemde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret olduğu gerekçesiyle söz konusu pankart, savcılık kararıyla indiriliyor.

Kayseri'de de CHP Kayseri İl Başkanlığı binasına asılan pankart, sözlü ve yazılı uyarı üzerine kaldırılmayında devreye savcılık kararıyla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi girdi. Merdivenli itfaiye aracıyla il binasının duvarındaki "128 Milyar Dolar Nerede?" pankartı indirilerek el konuldu. 

CHP İL BAŞKANI ÖZER'DEN SERT TEPKİ

Parti binası dışına asılan pankartın indirilmesine tepki gösteren CHP İl Başkanı Ümit Özer, açıklama yaptı. Daha önce de, bilboardlarda, tramvay duraklarında ve raketlerde söz konusu afişlere yer verilmediğini anımsatan Özer, "Merkez Bankasının kasasını boşaltıp hesap vermeyeceğini düşünenler '128 Milyar Dolar Nerede?' sorusundan rahatsız olup CHP Kayseri İl Başkanlığımıza asılan pankartın indirilmesi emrini vermişlerdir. İl Başkanı olarak rızaen teslim etmeyeceğimi belirtmem üzerine itfaiye vinci kullanılarak bina dışından suç teşkil edip etmediği incelenmek üzere alınmıştır. Parti binamıza afiş veya pankart asılması anayasal hakkımız olup, söz konusu pankartta suç teşkil eden bir unsur yoktur. Pankartın bu şekilde parti binamızdan alınması hukuka aykırıdır." dedi.

"128 MİLYAR DOLARI NE YAPTIĞINIZI SİZ AFİŞLE CEVAPLAYIN"

Söz konusu tavrın hukuksuz olduğunu vurgulayan CHP Kayseri İl Başkanı Özer, "Siz ne kadar hesap vermeyeceğinizi düşünseniz de biz sormaya devam edeceğiz. '128 Milyar Dolar Nerede?' afişimizi billboardlara, tramvay duraklarına, raketlere girmediniz. İl Başkanlığı binamızdaki afişi hukuka aykırı bir şekilde indirttiniz. O zaman siz billboardlarda, tramvay duraklarında 128 Milyar Doları ne yaptığınızın cevabını verin." diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K