K

CHP Başkanından çarpıcı iddia: AKP'liler ampul parası da ödemiyor

CHP Başkanından çarpıcı iddia: AKP'liler ampul parası da ödemiyor
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer'den şok iddia... Bir vatandaşın 70 liralık borcu nedeniyle elektriğinin kesildiğini örnek veren Özer, AK Parti Sarıoğlan İlçe Başkanı Ahmet Cerit’in biriken 1.633 lira borcu olduğu halde elektriğinin kesilmediğini öne sürdü. Annesiyle birlikte kalan Cerit’in annesi adına düzenlenen faturayı da paylaşan Özer, "Anlaşılan ağaya her şey beleş ampul parası da ödemiyorlar” diye tepki gösterdi.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Sarıoğlan’da 70 liralık borcu için vatandaşların elektriğinin kesildiğini ancak AK Parti Sarıoğlan İlçe Başkanı Ahmet Cerit’in bu uygulamadan muaf olduğunu öne sürdü. Özer'in paylaştığı Cerit'in birlikte kaldığı annesine ait elektrik faturasında toplam 1.633 lira borç gözüküyor. Bu borcun 109 lirası yeni, 1.523 lirası ise 'eski borç' olarak faturalandırılmış. 

AK Parti'nin Türk siyasi tarihine yolsuzluklar, usulsüzlükler ve adam kayırmalarla kazıldığını iddia eden Özer, Hz. Ömer ile bir sahabe arasında geçen kıssayı örnek gösterdi. Özer şöyle konuştu: “Ashaptan biri bir gece Hazreti Ömer’in ziyaretine gelir. Selam verir. Selamı alınmaz. Oturur. Hazreti Ömer işiyle meşgul. Sahabe bekler. Hazreti Ömer çalışır. İş biter. Hazreti Ömer mumu söndürür. Bir başka mumu yakar. O anda ziyaretine gelen kişinin selamını alır. Konuşmaya başlar. Sahabe sorar: ‘Ya Ömer, niçin hemen selamımı almadın ve niçin bir mumu söndürüp diğer mumu yaktın ve ondan sonra benle konuşmaya başladın?’ Hazreti Ömer, ’Evvelki mum devletin hazinesinden alınmıştı. O yanarken özel işlerimle meşgul olsaydım Allah indinde mesul olurdum. Seninle devlet işi konuşmayacağımız için kendi cebimden almış olduğum mumu yaktım, ondan sonra seninle meşgul olmaya başladım’ der. Evet, AKP’lilerin iktidar olurken en çok dile getirdikleri kıssa bu… Hazreti Ömer’in adaletini anlatarak iktidar oldular ama iktidar olunca ne devletin mumu kaldı, ne hak, ne hukuk, ne vicdan ne de utanma…"

VATANDAŞ HABER VERDİ

Sarıoğlan'dan arayan bir vatandaşın, kendilerinin 70 liralık borç nedeniyle elektriklerinin kesildiğini söylediğini aktaran CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, bu kişinin sonrasında da açma kapama bedeli olarak 20 lira alındığını ancak annesiyle yaşayan AK Parti Sarıoğlan İlçe Başkanı Ahmet Cerit’in 1.633 liralık borcuna rağmen elektriğinin kesilmediğini savundu. Özer, "Bu kadar da olmaz demedik çünkü AKP iktidarında her türlü yolsuzluk, usulsüzlük, torpil, haksızlık, hukuksuzluk mubah… Elbette AKP’den pandemi nedeniyle zorda olan vatandaşların dertlerine derman olmasını beklemiyoruz. Onlar su akarken testiyi doldurmanın derdindeler.  Vatandaş gırtlağına kadar borç içinde ama AKP iktidarının umurunda değil. Çünkü onların tuzu kuru. Üç kuruş için vatandaşın elektriğini kesen şirket AKP Sarıoğlan İlçe Başkanının 1.633 liralık borcu için hiçbir işlem yapmıyor. Anlaşılan ağaya her şey beleş ampul parası da ödemiyorlar. Ama AKP’liler de çok iyi biliyor ki ilk seçimlerde vatandaş AKP’nin ampulünü bir daha yanmamak üzere söndürecek ve Türkiye yalancı aydınlıktan gerçek aydınlığa kavuşacak” diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K