K

CHP AK Parti hattı gergin: İsmail Tamer hakkında 3 kuruşluk dava açıldı

CHP AK Parti hattı gergin: İsmail Tamer hakkında 3 kuruşluk dava açıldı
CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer hakkında 3 kuruşluk tazminat davası açtı. Özer ve destek için adliye önüne gelen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AK Parti vekili Tamer'in FETÖ lideri Fethullah Gülen ile çektirdiği fotoğrafı göstererek savcıları işlem yapmaya davet ettiler.

CHP ile AK Parti arasından hatlar gergin. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, bir televizyon programında kendisini 'beyinsiz' dediği iddiasıyla AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer hakkında 3 kuruşluk hakaret davası açtı. CHP Milletvekili Çetin Arık ve partililer de Özer'e destek için adliye önüne geldi.

Suç duyurusu sonrası açıklama yapan CHP İl Başkanı Özer, "AK Partili İsmail Tamer, katıldığı bir televizyon programında boyunu da haddini de aşan ifadelerde bulunmuştur. Siyasi ahlaka aykırı bir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı hakkında beyinsizlikle suçlamış. FETO elebaşı Fetullah Gülen ile boy boy fotoğrafları çıkan, Pensilvanya'ya gittiğini itiraf da eden bu zat yaptığı açıklamada, 'ben hoca efendinin yanına gitmek istemedim. Ama itiraz da edemedim' diyerek aklını da beynini de kime kiraya verdiğini aleni bir şekilde beyan etmiştir" diye konuştu.                                                                         

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da "İsmail Tamer'i kınıyorum. Öncelikle Ana Muhalefet Partisinin İl başkanı olan bir kadına ağza gelmeyecek hakaretlerde bulunmak, siyasi etik açısından doğru değil. Aslında İsmail Tamer, içerisinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak için, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekiline ve il başkanına saldırıda bulunuyor. 'Göze girebilir miyim?' diye çırpınışları beyhude. Sayın İsmail Tamer, sen sayın il başkanımıza hakaret ediyorsun ama senin FETÖ terör örgütü lideriyle fotoğrafın var. Ben buradan Cumhuriyet Başsavcılarına suç duyurusunda bulunuyorum. Göreve davet ediyorum. HDP Milletvekilinin bir terörist ile olan fotoğraflarını nasıl kınıyorsak, milletvekiline yakışmadığını nasıl söylüyorsak, devletin yetkililerinin gereğini yapmalarını nasıl haykırıyorsam, aynısını bunun için de haykırıyorum. Birisi terörist ile fotoğraf çektirmiş. Birisi teröristin ele başı ile fotoğraf çektirmiş. 'Ben bunun terör örgütü lideri olduğunu bilmiyordum' demek yok. Biz zamanında Cumhuriyet Halk Partisi olarak uyardık. 'Bu adam yılan, ülkeyi de sokacak sizi de sokacak' dedik. Hadi aklınız yetmedi beyniniz o kadar çalışmadı, bizi de dinlemediniz" diye konuştu. 

"KAYSERİ'Yİ HIZLI TREN MASALLARIYLA OYALADINIZ"

Çetin Arık adliye önündeki açıklamasının devamında, "Kayseri'yi hızlı tren masallarıyla oyaladınız. 'İhalesini yaptık' diyorsunuz, koskoca bir yalan. 2022 yılının yatırım projesinde yok. Bunları dile getirdik. Güneşli'deki bin metrekarelik arsayı vatandaşın elinden alıp villa parseli yaptırmaya çalışırken karşınızdaydık. Nerede bir haksızlık, bir zulüm varsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcu. Kayseri benim sevdam. Sen iktidar partisinin milletvekilisin. Kayseri'ye ne yaptın? Eski memleket hastanesi vardı. Oraya ruhsat alamıyorlardı, yaktılar kendisine hastane yaptı. Kızı adına sağlık meslek lisesi yaptı. Sağlık çalışanları test yaptıramazken kit bulamazken bunlar çıktılar '30 dolara test yapılır' dediler. İnsan utanır. Ben böyle biriyle aynı ilin milletvekili olmaktan zul duyuyorum, utanıyorum. Kayseri ilk seçimde gerekeni yapacaktır" diye konuştu. Çetin Arık, Kayseri İl Başkanı Ümit Özer'e dönerek, "Hiç üzülmeyin sayın başkanım, it ürür kervan yürür mü derler. Bunların söylediği bu" ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K