K

Çeyrek altın uçtu

Çeyrek altın uçtu
Altın yatırım için güvenli liman olma özelliğini sürdürüyor. Son günlerde de altın fiyatları dalgalanma eğiliminde. Hesaplamalara göre 1 yıl içinde çeyrek altın tam 425 lira artarak 870 TL'yi gördü. Dalgalı fiyat artışı, sarrafları kara kara düşündürüyor.

Son günlerde altın fiyatlarındaki artışlar hakkında değerlendirme yapan Sarraf Mustafa Zağlı, “Vatandaşlar 10 dakika önce sordukları fiyata altın alamıyorlar” dedi.

Dalgalanmalardan dolayı, çeyrek altının sene içinde 870 TL’yi gördüğünü belirten Zağlı, bu anlık fiyat değişikliği durumunun vatandaşlarda şaşkınlık oluşturduğunu söyledi. Sarraf Mustafa Zağlı, çeyrek altının son 1 senede 425 TL artışa geçtiğini ve fiyatların daha fazla artmasının istenmeyen bir durum olduğunu dile getirdi.

Önceden düğün alışverişi için gelenlerin bütün ihtiyaçlarının karşılandığını ama belirsiz ve yüksek fiyatlardan dolayı sadece yüzük alabildiklerini söyleyen Mustafa Zağlı, “Altın fiyatları artık günde değil dakika da dalgalanmakta. Bugün çeyrek altını 770 TL’ye veriyoruz. Altın fiyatların da o kadar çok dalgalanma, o kadar bir belirsizlik var ki dakika başı değişmesi ile birlikte müşteriler geliyor fiyat alıyor. Birkaç dakika içerisinde geri geldiğinde fiyat o kadar değişmiş oluyor ki biz bile müşteriye ne diyeceğimizi şaşırıyoruz. Yani süper derecede bir belirsizlik, bir dalgalanma içerisindeyiz. Fiyatlar da çok farklı bir kaosun içerisindeyiz. Satışlardan memnunuz. Altına yatırım fazla oluyor. 50-60 tane altın alan müşteri oluyor. Bunun sebebi ise geçen sene altının fiyatı ile bu sene altın fiyatının arasında 425 TL fark var." diye konuştu.

'Düğüncüler bütün takılardan alamıyor artık'

Altın fiyatlarının daha fazla yükselmesini sarraflar olarak da istmediklerini dile getiren Mustafa Zağlı, "Bu çok afaki bir rakam ve önceden düğüncüler geldiğinde a’dan z’ye kadar her şeyini verirdik şimdi ise 2 tane yüzük, 1 tane tektaş, 1 tane kolye, 1 tane bilezik alıyorlar. Şuan da o kadar belirsizlik içerisindeyiz ki tam net bir şey söyleyemiyoruz. Duyumlarımız var altının bin TL olacağı yönünde umarım öyle olmaz, altın olduğu yerde kalır” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K