Cam balkon ve mobilya sektörü sıkıntıda

Cam balkon ve mobilya sektörü sıkıntıda
KAYSERİHABER38.COM | Özbekoğlu Cam Balkon ve Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Özbek, ekonomik problemler nedeniyle sektörün sıkıntılı günler geçirdiğini söyledi. Özbek, müşterilere de bazı uyarılarda bulundu.

Yüksek enflasyon ve alım gücü düşüklüğü, tüketicilerin önceliğini değiştiriyor. Bu durumdan cam balkon, pvc ve mobilya sektörü olumsuz etkilendi. Özbekoğlu Cam Balkon ve Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Özbek, sektöre dair önemli açıklamalar yaptı.

VATANDAŞIN ÖNCELİĞİ DEĞİŞTİ

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle müşterilerde cam balkon, pvc ve mobilyaya karşı talebin aşırı şekilde düştüğünü belirten Özbek, bu nedenle sektörün sıkıntılı bir dönem geçirdiğini söyledi. Bu durgunlukta seçimlerin de etkisinin olduğunu belirten Özbek, “İmalat ürünlerine gelen zamlar ve vatandaşın alım gücünün düşük olması, sektörde işleri en az yüzde 50 geriletti. Vatandaşlar, zaruri ihtiyaçlarının dışında evlerinde değişiklik yapmayı planlamıyor. Seçimler geride kaldı. İnşaallah Ramazan bayramı sonrası piyasaların açılmasını bekliyoruz” dedi.

MERDİVEN ALTI HİZMET VERENLERDEN UZAK DURUN

Sektörde merdiven altı çalışan yerlerin olduğuna da dikkat çeken İsmail Özbek, vatandaşların mağdur olmamak için dikkatli davranması gerektiğini söyledi. Sözleşme ve garanti belgesi olmadan hizmet alınmaması yönünde uyarıda bulunan Özbek, “Piyasadaki üretici ve bayilerin ürünlerinin arkasında durması, işçilik, kalite ve malzemeye gereken önemin en üst seviyede tutulması gerekiyor. Müşterilerin de, merdiven altı tabir edilen devlete vergi ödemeyen, işyeri bulunmayan esnaflardan uzak durması önemli.” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×