Büyükşehir'den 'kayserikariyer.com' projesi

Büyükşehir'den 'kayserikariyer.com' projesi
KAYMEK Kariyer Merkezi’nin faaliyet alanı genişletildi. Sanayinin aradığı teknik eleman ihtiyacı ile öğrencilerin staj taleplerinin karşılanarak her iki tarafı birbiriyle buluşturmaya yönelik 'kayserikariyer.com' projesi hayata geçiyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirilen Büyükşehir Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda, KAYMEK Kariyer Merkezi’nin faaliyet alanının genişletilmesi ele alındı. Sanayinin aradığı ara/teknik eleman ihtiyacının ve öğrencilerin staj taleplerinin karşılanması için üniversiteler ve işveren temsilcilerinden oluşan STK’larla Kayseri Kariyer Merkezi (www.kayserikariyer.com)’nin ortak işbirliği ile işletilmesi konusu görüşüldü. 

Proje hakkında bilgi veren Başkan Büyükkılıç, “KAYMEK bünyesinde son derece verimli olacağını düşündüğümüz, sanayiciler ile iş arayanları ve staj talepleri konusunda yardımcı olunacak kayserikariyer.com adı altında merkez oluşturma yönündeki çalışmalarımız sağlıklı bir şekilde devam ediyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK Kariyer Merkezi’nin faaliyet alanını genişleterek sanayinin aradığı teknik eleman ihtiyacının ve öğrencilerin staj taleplerinin karşılanması için üniversiteler ve işveren temsilcilerinden oluşan STK’larla ortak işbirliği ile işletilmesi için birçok çalışma yapacaklarını ifade etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×