K

Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu: Ben doktorum, tedaviye ihtiyacı varsa tedavi ederim

Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu: Ben doktorum, tedaviye ihtiyacı varsa tedavi ederim
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, katıldığı bir televizyon programında CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a yüklendi. Vali ile uyum içinde çalıştıklarını vurgulayan Büyükkılıç, “İnadına biz bir arada devam edeceğiz, el ele tutuşacağız, birlikte çalışacağız, bu şehri daha iyi noktaya taşıyacağız. Bundan rahatsız olanlar olmaya devam etsin. Ben doktorum varsa tedaviye ihtiyacı olan gerekli tedaviyi de yaparım” dedi.

Kayseri’de 57 muhtarın CHP’ye üye olduğu haberleri üzerine Cumhur ittifakı ile CHP’nin arası açıldı. Cumhur İttifakı, muhtarların istekleri dışında CHP’ye üye yapıldığını öne sürerken, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ise muhtarların ıslak imzalı üyelik başvurularıyla basının karşısına çıktı. Basın toplantısında Arık, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i, iktidarın valisi gibi davranmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte hareket ederek parti üyesi olan muhtarlar üzerinde baskı oluşturmakla suçladı.

TV Kayseri yerel televizyonunda Haber Odası programına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, CHP Milletvekili Çetin Arık’a cevap verdi. Sunucu Murat Metiner’in sorularını cevaplayan Büyükkılıç, kamu kurum kuruluşlarıyla yerel yönetimlerin çatışmasının bütün hizmetleri sabote anlamına geleceğini söyledi. “Aslında söylenecek çok söz var da bizim edebimize yakışmaz, yaklaşım tarzımıza da ters” diyen Büyükkılıç, “Bakın burada eğer bir çatışma içerisinde olursak herhalde keyif alacaklar. Ben bunu gözlemliyorum. Çatışma neyi getirir bu şehri sıkıntıya sokan. Adeta yatırımları sabote eden ve şehirle ilgili ister istemez olumsuz bir iklim oluşturan, bu yatırımcıyı da ürkütür dışardan gelecekleri de... Sonuç itibariyle kamu kurum kuruluşlarıyla yerel yönetimlerin çatışması adeta bütün hizmetleri sabote eder. Tam tersine Allah’a şükürler olsun ben sayın valimize buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz hiçbir zaman konumuna durumuna saygıda kusur etmeyiz. Biz nerede oturacağımızı nerede kalkacağımızı nasıl davranacağımızı çok iyi biliriz. Sayın valim de zaten bunun çok iyi farkında. Bir abi mantığı içerisinde bize bakış açısı var ama biz ona hiçbir zaman ‘O bana abi’ diyor diye bir başka türlü davranışımız söz konusu olamaz. O bizim Kayseri’mizin valisi sayın valimizdir. Konumuna durumuna saygı duyalım ve yakışanı yapalım. Bunun yanında onun da benim gibi canı tez. Sonuç odaklı çalışmaları çok seviyor. Yani bu şehirde yapılması gereken onlarca hizmet var. İşte bu birlikte olmanın, beraber olmanın, el ele kol kola kenetlenmenin getirdiği bereket var. İnadına biz bir arada devam edeceğiz, inadına el ele tutuşacağız, inadına birlikte çalışacağız, inadına bu şehri daha iyi noktaya taşıyacağız. Bundan rahatsız olanlar olmaya devam etsin. Karnı ağrıyanlar ağrımaya devam etsin. Ben doktorum varsa tedaviye ihtiyacı olan gerekli tedaviyi de yaparım. Nöroloğum, ayrıca beyinle ilgili sorunu varsa ona da rahatlıkla yaklaşımımı sağlarım” diye konuştu.                                                  

Milletvekili Arık’ın iddialarının ciddiye alınacak bir tarafı olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, üzerinde durulacak konular olmadığını söyledi. Büyükkılıç, “Ciddiye alınacak bir tarafı da yok. Şehri tanımayan, şehirle ilgili hiçbir zaman projesi olmayan, hep böyle orada burada kenarda köşede kalmış konuları kendine malzeme etmek suretiyle prim yapmaya çalışan… Burada sayın cumhurbaşkanımızın yaptığı miting var. Gümbür gümbür yapılan bir Anadolu’da gerçekten sayın cumhurbaşkanımıza sahip çıkan bir yaklaşım ile. Bundan rahatsız olanlar gölgelemek için kendine göre girişimlerde bulunuyorlar” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K