Bünyan-Kayseri ulaşım sorunu için zaman talebi

Bünyan-Kayseri ulaşım sorunu için zaman talebi
KAYSERİHABER38.COM | Bünyan-Kayseri ulaşım sorununun çözümü için belediye zaman istedi. Yapılan açıklamada, "Siz kıymetli hemşerilerimizin de takdir edeceği üzere, "kalıcı", "sağlıklı" ve "köklü” çözümler için zamana ihtiyaç vardır." ifadeleri kullanıldı.

Bünyan ile Kayseri arasında ulşım sağlayan araçların özellikle belirli saatlerde kalabalık olması, şikayetlere neden oluyor. Sıkışık yolculuk yaptıklarını ya da araçlara binemediklerini belirten vatandaşlar, çözüm bekliyor.

Konuyla ilgili Bünyan Belediyesi'nden açıklama yapıldı. "Ulaşım meselesi" ile ilgili, seçim sürecinde toplamda 4 kere Ulaşım A.Ş Genel Müdürlüğü ile toplantı yapıldığı, kooperatif yetkilileri ile de görüşüldüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın da talimatları ile gerekli çalışmalar için düğmeye basıldığı hatırlatıldı.

Bu süreçte, Büyükşehir Belediyesinin büyük otobüslerinin ilçeye seferler düzenlemeye başladığının belirtildiği açıklamada, "Yaptığımız görüşmeler çerçevesinde, fizibilite çalışmaları için konulan ek seferler izlenmiş, yolcu sayısı ve yoğunluk programına göre raporlar oluşturulmuştur. Tüm gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra, bedeli ne olursa olsun, kalıcı çözümler Bünyan halkımız için ortaya konacaktır. Biz seçimden önce ne söz verdiysek arkasındayız, sözümüzden milim sapmayacağız. Siz kıymetli hemşerilerimizin de takdir edeceği üzere, "kalıcı", "sağlıklı" ve "köklü” çözümler için zamana ihtiyaç vardır. Bu zamanı mümkün mertebe kısa tutmak ve tüm mağduriyetleri ortadan kaldırmak boynumuzun borcudur" dendi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×