K

Bünyan girişine halı dokuyan kadın heykeli

Bünyan girişine halı dokuyan kadın heykeli
Kayseri'nin halılarıyla ünlü Bünyan ilçesinde yıllardır eski meydan önünde bulunan ve daha sonra kaldırılan halı dokuyan kadın heykeli yeni yerine konuldu.

Kayseri-Malatya anayolu üzerine yapımına başlanan ilçenin önemli simgelerinden ve Bünyan ile özdeşleşen halı dokuyan kadın ve gilaburu motifi çalışmaları sürüyor. Halı dokuyan kadın heykeli ve gilaburu motifi, bundan sonra ilçeye giren ve çıkanları selamlayacak.

Boyanma işlemleri, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları devam eden alanla ilgili Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, açıklama yaptı. Altun, heykel ve motif çalışmasının konulacağı alanın, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Bünyan Belediyesi Park Bahçe ekipleri işbirliği ile ağaçlandırıp güzelleştirerek motif çalışmalarının ön hazırlığının yapıldığını söyledi.                                                                               

Altun, "Bünyanımızla özdeşleşen, güzel ilçemizi temsil eden en önemli simgelerden halı dokuyan kadın ve gilaburu motifini, ilçemize gelen ve Anayolu yolunu kullanan herkesin görebilmesi için ilçemizin girişine yapıyoruz. Çalışmalarımızın Bünyan'ımıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K