'Bunaltan sıcaklar' uyarısı.!

'Bunaltan sıcaklar' uyarısı.!
Kayseri'de hava sıcaklığı aniden yükseldi. Önümüzdeki 5 günde sıcaklığın 32 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Özellikle hastalar ve çocuklar dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kayseri'de hava sıcaklıklarının Cuma gününden itibaren mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği bildirildi. Sıcaklık değerleri 32 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şu şekilde: "Hava sıcaklıklarının, Cuma gününden önümüzdeki hafta ortasına kadar hissedilir derecede artarak bölge müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat illerimizde mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir."

Kronik hastalar ve çocuklar uyarıldı

Özellikle çocuk ve kronik hastalığı bulunanların sıcağa maruz kalmamaları konusunda uyarıldığı açıklamada, "Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir." ifadelerine yer verildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K