K

Bunalıma giren şahıs intihar etti

Bunalıma giren şahıs intihar etti
Kayseri'de son bir haftada üst üste intihar... Daha önce işyerinde kendini asan ve yakınlarının müdahalesiyle ipten alınan şahsın ardından dün de bunalıma giren bir kişi kendini asarak canına kıydı. İntiharların çok değişik sebepleri olduğuna işaret eden uzmanlar, bunalım halinde olan kişilerin mutlaka psikolojik destek alması gerektiğini vurguladılar.

Son olay, merkez Kocasinan ilçesine bağlı Erkilet Osmangazi Mahallesinde meydana geldi. 35 yaşındaki Osman A.'nın kendini asarak intihar ettiği öğrenildi.

Yakınlarının haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık görevlileri yaptıkları kontrolde Osman A.'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Polis yerinde inceleme yaptı. Daha sonra Osman A.'nın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. Talihsiz olayla ilgili polis çok yönlü soruşturma başlattı. 

Psikolojik destek şart

Değişik sebeplerle intihar olaylarının yaşandığına dikkat çeken uzmanlar, intihara meyilli kişilerin mutlaka psikolojik destek alması gerektiğine işaret ettiler. Ayrıca, bunalım halinde olan kişilerin kesinlikle yalnız bırakılmaması uyarısında da bulunan uzmanlar, kişiyi bunalıma sürükleyen problemin ortadan kaldırılmasının ise intiharların engellenmesinde en etkili yöntem olacağını vurguladılar. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K