K

Bu uğurda kan verdiler

Bu uğurda kan verdiler
Kayseri'de bir araya gelen ataması yapılmayan öğretmenler, seslerini duyurabilmek için sosyal sorumluluk projesi başlattı. Çevre illerden de işsiz öğretmenlerin destek verdiği proje kapsamında kan bağışı ve yardım kolisi dağıtıldı.

Ataması Olmayan Öğretmenler Platformu açıklama yaptı. Açıklamada, "Bu vatanın her karış toprağında hizmet etmek için can atan biz öğretmenleri öğrencilerimize kavuşturun" talebinde bulunuldu. 

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi; "Öğretmen; sadece sınıf defterine değil, geçtiği her yere imzasını atandır. Bu fikir ışığında Kayseri'deki ataması yapılmayan öğretmenler olarak kan bağışı etkinliği düzenledik ve Tokat, Nevşehir, Aksaray gibi illerdeki arkadaşlarımız da kendi illerinde bir araya gelerek kan bağışında bulundular. Bugün ise öncülük ettiğimiz faaliyet ile şehrimizdeki ihtiyaç sahibi ailelere kumanya dağıtımı yaptık."

23 YILIN EN DÜŞÜK ATAMA SAYISI

Atanaması Yapılmayan Öğretmenler Platformu, 2020 KPSS için son 23 yılın en düşük atama kontenjanının verildiğini de iddia etti. "Geleceğe ışık tutmak istiyoruz" diyen öğretmenler, "2020 KPSS için verilen kontenjan son 23 yılın en düşük atama sayısıdır. İcraat makamlarının sesimizi duymasını ve bu vatanın her karış toprağında hizmet etmek için can atan biz öğretmenleri öğrencilerimize kavuşturmalarını talep ediyoruz" açıklamasını yaptı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K