K

Bu spor merkezi 'engel' tanımayacak

Bu spor merkezi 'engel' tanımayacak
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehre yeni bir spor salonu ile 2 adet kapalı tenis kortu kazandıracaklarını belirterek, spor salonunun aynı zamanda engellilerin kullanımına uygun ve zihinsel engelli çocukların sportif faaliyetler yapmalarını sağlayacak şekilde tasarlandığını açıkladı.

Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Erciyes Üniversitesi karşısındaki Engelsiz Yaşam Merkezi Kompleksi içerisinde yer alacak Spor Salonu ve Kapalı Tenis Kortu’nun temelinin Perşembe günü atılacağını belirtti.

Spor kompleksinden kimler faydalanacak?

Yaklaşık bin metrekarelik alana sahip olacak muhteşem proje sayesinde aynı zamanda tüm engellilerin de spor yapma imkânı bulacağını belirten Başkan Büyükkılıç, Engelsiz Yaşam Merkezi Kompleksi içerisinde yer alan spor salonu ile iki adet kapalı tenis kortunun temelini atacak olmanın heyecanını yaşadıklarını kaydetti.

Salon ve tenis kortlarının tüm vatandaşların kullanımına açık olacağını belirten Büyükkılıç, "Spor salonunu projelendirirken engelli vatandaşlarımıza özel önem verdik. Tüm engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun tasarlanan bu projenin Türkiye’ye örnek gösterileceği inancındayım. Salonda gündüzleri tesis bünyesinde eğitim gören zihinsel engelli çocukların sportif faaliyetler yapmalarını sağlayan, akşamları ve hafta sonları ise kent halkının kullanımına açılması planlanan bir spor yapısı olacak." dedi.

Spor salonunde neler olacak?

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kapalı spor salonu ve tenis kortu alanının yaklaşık bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu söyledi. Büyükkılıç, "Proje bünyesinde kapalı voleybol, hentbol ve basketbol sahası, tribün-seyirci izleme alanı, antrenman salonu, bay-bayan soyunma-wc-duşlar ve idari ofisler bulunacak. Engelli vatandaşlarımız için her şey düşünüldü ve ona göre tasarlandı. İnşallah bu spor merkezi engel tanımayacak. Spor hepimizin bir yaşam biçimidir, özel vatandaşlarımızın spor yapmaları ve spora kazandırılmaları için, sporda tüm engelleri kaldırmak için çalışıyoruz. Kentimize ve engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu. 

Kapalı tenis kortunun da temeli atılıyor

Başkan Büyükkılıç, Kapalı Tenis Kortu’nun da temelinin atılacağını belirterek, “Kötü hava koşullarında vatandaşlarımızın tenis sporunu yapabilmelerine olanak sağlayan bir kapalı spor yapısının da temelini atacağız. Yaklaşık bin 450 metrekare inşaat alanına sahip olacak proje bünyesinde 2 adet kapalı tenis kortu, bay-bayan soyunma-wc-duşlar ve idari ofisler bulunuyor. Hayırlı olsun” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K