Bu sözler kavga çıkartır: Eski vekilden sert açıklama

Bu sözler kavga çıkartır: Eski vekilden sert açıklama
AK Parti Kayseri eski Milletvekili Prof Dr Pelin Gündeş Bakır, son açıklamasıyla yeniden gündemde. Göçmen politikaları başta olmak üzere kendi partisine yönelik eleştirileri nedeniyle 2015 yılında partiden ihraç edilen Bakır'ın, "Yanlış yapılan işler gitgide arttığı için kantarın topuzu kaçmıştır. Artık doğru yapılan işler kalmamıştır. Tayyip Erdoğan ne melektir ne de şeytandır. O bir insandır ve fanidir. Eleştirilemez değildir." sözleri dikkat çekti. Bakır, partiden ihraç gerekçesini de şeref madalyası olarak göğsünde taşıdığını kaydetti.

AK Parti yönetimine, başta Suriyeliler olmak üzere yaptığı eleştiriler nedeniyle gündeme gelen ve daha sonra partiden ihraç edilen Kayseri eski Milletvekili Prof. Pelin Gündeş Bakır, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Daha önce yaptığı (Ben AKP’li değilim. Hiç olmadım) şeklindeki açıklamasının çarpıtıldığını savunan eski vekil, "Orada kastettiğim şeyin “fikir ve zihin yapısı” olduğu apaçık ortadadır. Eskiden Akp milletvekilliği yaptığım zaten bariz bir gerçektir.  Ayrıca twitter profilime bakıldığında 2011-2015 yılları arasında akp’de milletvekilliği yaptığım sabitlenmiş twitimden apaçık anlaşılmaktadır. Bunu gizlemek gibi bir amacım olsa başta o sabit twiti silerdim. Tayyip Erdoğan ne bir melektir ne de şeytandır. O bir insandır. Fanidir. Eleştirilemez değildir. Hataları da vardır, geçmişte doğru yaptığı işler de vardı. Geçmişte doğru yaptığı işleri övdüm. Yanlış yaptığı işleri de 2011’den beri yerdim." diye konuştu.

"KANTARIN TOPUZU KAÇTI"

AK Parti Kayseri eski Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, iktidarda yanlış yapılan işlerin arttığnıı ve kantarın topuzunun kaçtığını da iddia etti. Bakır, "Yanlış yapılan işler gitgide arttığı için kantarın topuzu kaçmıştır. Artık doğru yapılan işler kalmamıştır. Eleştirilerimin dozu arttığı için akp buna müsamaha göstermemiş ve beni partiden ihraç etmişlerdir. 2014 yılında kendisinin doğru yaptığı işleri övmem benim akpli olduğumu göstermez. Doğruları överim. Yanlışları da en ağır şekilde eleştiririm. Bu ilkesel bir duruştur." açıklamasını yaptı. 

"BEN O İHRACI ŞEREF MADALYASI OLARAK TAŞIYORUM"

AK Parti politikalarını 2011’den beri izlemediğini kaydeden Bakır, "Hatta Sözcü Gazetesi çözüm sürecine karşı çıktığım için 9-10 yıl önce benimle ilgili olarak aşağıdaki manşeti atmıştı. Akp o gün beni dinleseydi hendek operasyonlarında 793 vatan evladı şehit olmazdı! Milletvekili olduğum 2011’den önce akp üyesi değildim. 2015’te Milletvekilliğim sona erdikten sonra aktif siyaseti bıraktım. 2011’den beri çözüm süreci, Suriyeli göçmen politikası başta olmak üzere akp’nin pek çok politikasına karşı çıktığım için akp’den “TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ YAPARAK MİLLETİ BÖLMEK VE IRKÇILIK” suçlamasıyla ihraç edildim. Ben o ihracı bir şeref madalyası olarak göğsümde taşıyorum!" ifadelerine yer verdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×