Bu sesleri duyun! Sadece kesintisiz çalışmak istiyor

Bu sesleri duyun! Sadece kesintisiz çalışmak istiyor
Bir iş düşünün, senenin belli aylarında çalışıyorsunuz, geri kalan aylarda ise işsizsiniz. Toplum Yararına Proje (TYP) kapsamında okullarda çalıştırılan özel güvenlik görevlileri gibi… Sürekli çalışmak istediklerini dile getiren güvenlikçiler, seslerini duyurabilmek için örgütlendiler ve Cumhurbaşkanı’ndan yardım istediler.

Toplum Yararına Proje (TYP) kapsamında İŞKUR’a bağlı olarak devlet okullarında çalışan güvenlik görevlileri işlerinde süreklilik istiyor.

Her yeni eğitim- öğretim yılının başında İŞKUR’a başvuran özel güvenlikler yaptıkları başvuruların ardından; kura, mülakat gibi aşamalardan geçerek geçici süreli olarak okullarda göreve başlıyorlar. Haziran ayının sonuna gelindiğinde ise çalıştıkları işlerinden TYP’de bulunan 24 ay kuralı nedeniyle ayrılmak zorunda kalıyorlar. Okulların koronavirüs salgınından dolayı kapalı olduğu bu günlerde ise, bulunduğu il valiliğinden gelen görevlendirme ile hastane acil servislerinde ya da başka kurumlarda çalışmaya devam ediyorlar.              

Dernek kurdular, sosyal medyadan örgütlendiler

Özel Güvenlik Sosyal Yardımlaşma Derneği (ÖGÜDER) çatısı altında buluşan TYP kapsamında çalışan güvenlikçiler geçtiğimiz günlerde de Telegram uygulamasında oluşturdukları TYP MEB Güvenlik Görevlileri Gurubunu kurdu. Sorunlarını ve isteklerini yetkili mercilere duyurmak için çaba harcıyorlar. Görev yaptıkları yerlerden video çekip paylaşarak seslerini duyurmaya çalışıyorlar. İstekleri ise, sürekli çalışabilecekleri bir iş. Haziran gelince maaşsız kalmak istemediklerini dile getiren güvenlikçiler. İlgili yerlerin seslerine kulak vermesini talep ediyor.

"Covid-19 virisü kapan arkadaşlarımız oldu"

TYP MEB Güvenlik Görevlileri Destek Gurubu Yöneticisi Ahu Bahar Baktı, önceki senelerde olduğu gibi 8-9 ay geçici görevle çalışıp sonra işsiz kalmak istemediklerini söyledi. Baktı, koronavirüs salgını nedeniyle okulların kapalı olduğunu anımsatan Baktı, “Bu süreçte de arkadaşlarımız hastanelerde ya da görevlendirildikleri diğer kurumlarda çalışmaya devam ediyor. Covid-19 mücadelesi sırasında virüs kapan arkadaşlarımız oldu. Haziran sonunda işsiz kalmak istemiyoruz” dedi.

Haber Videosu (Tıkla İzle...)

GÖNDER

  Bu sesleri duyun! Sadece kesintisiz çalışmak istiyor yorumlar

 • @iskurtypiscilerii
  İşkur bünyesinde toplum yararına programlarında çalışmakta olan özel güvenlik görevlisiyim 9 aylık geçici bi süreçte çalışacağım bu süreçten sonra 3 aylık çıkış veriliyo bu süre zarfında herhangi bi yerde çalışırsak birdaha bu programdan yararlanamıyoruz bunun yanı sıra kura sistemiyle aldıkları için işimiz şansa kalıyo düzenimiz kuruldu derken başka okulda başka bi düzenle karşı karşıya kalıyoruz sayın büyüklerim yalnızca kendimiz için değil okuyan arkadaşlarımız içinde güven polemiği yaşanmaması için sizlerden süreklilik istiyoruz güvenli okul projesi içinde iyi olacağını düşünüyorum. Bizler Alıştığımız Okullarda Devam Etmek İstiyoruz..
 • Osman Taş
  Okul güvenlik görevlileri olarak görevinizde değerli yetkililerimiz den görevimizde süreklilik istiyoruz
 • Nurullah alkış
  İşimizin daimi olmasını istiyoruz
 • Serdar tosun
  Okulguvenlikleri olarak süreklilik talebimiz
 • Savaş öner
  Sesimizi duyurduğunuz için Allah sizden razı olsun teşekkürler meb okul gü enliği
 • Suzan
  Meb okullarda calisan guvenlik gorevlileri islerinde sureklilik istiyor
 • Funda
  Devletimiz sesimizi duysun okul güvenliklerine sahip çıksın sayın cumhurbaskanimiz duyun sesimizi
 • Meliha Aslan
  Haziran sonunda işsiz kalmak istemiyoruz Okul güvenlikleri işlerinde süreklilik istiyor
 • Şükran Bişkiner
  Meslektaşlarımı tebrik ediyor yurekten destekliyorum.Typ meb guvenliği olarak bende işimizin sürekliliğini istiyorum.
 • Şeyhmus esenbay elazığ
  Çok güzel olmuş arkadaşlar emeğinize sağlık inşallah süreklilik hakkımız olur
 • Tuğçe ÖZEN
  30 haziranda işten çıkmak istemiyoruz okul güvenlikleri süreklilik istiyor #typliokulgüvenliklerisüreklilikistiyor
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K