Bu görüntülere sert tepki.! (Videolu...)

Bu görüntülere sert tepki.! (Videolu...)
AK Parti'ni Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ismi açıklanan Memduh Büyükkılıç'ın Seyyid Burhanettin Hazretleri Türbesi girişinde meşale ve havai fişek gösterileriyle karşılanması tepkilere sebep oldu.

KAYSERİHABER38.COM | 
31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları duyurulmaya, adaylar meydanlara çıkmaya başladı.

Bugün AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak mecvut başkan Memduh Büyükkılıç'ın ismi açıklandı. Ankara dönüşü Büyükkılıç, Seyyid Burhanettin Hazretleri Mezarlığı girişinde meşale ve havai fişek gösterisiyle karşılandı. Karşılamada yaşananlar muhalefet partileri adayları ve bazı vatandaşlar tarafından eleştirildi.

Yeniden Refah Partisi Melikgazi Belediye Başkan Adayı Ahmet Taylan, "Diriye saygının olmadığı atmosferde artık ölülerimize de saygı yok" dedi. Taylan şu açıklamayı yaptı; "Seyyid Burhanettin Hazretleri Türbesinde AKP kutlaması yapılıyor. Yozlaşmakta son noktaya geldik sanırım. Diriye saygının olmadığı atmosferde artık ölülerimize de saygı yok. Ecdadımız mezarlıkta konuşmazken geldiğimiz şu noktayı üzülerek izledik. Allah tez zamanda hidayet, feraset ve dirayet nasip etsin inşallah. Mezarlıkta böyle bir siyaset yapılamaz. Şunu görüyoruz ki sona gelinmiş."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×