K

Bu görüntüler için muhalefeti suçladı

Bu görüntüler için muhalefeti suçladı
Türkiye'de uzun aradan sonra yeniden yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte şehir dışında okuyan öğrencilerde barınma sorunu ortaya çıktı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Partili Belediyeler olarak yurt bulamayan gençlere kalacak yer bulacaklarını belirtirken, parklarda sabahlayan öğrencilerle ilgili de muhalefeti suçladı.

Okulların açılmasıyla birlikte yüz yüze eğitimin başladığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Böyle olunca da herkeste bir telaş başladı. Özellikle bulundukları şehirlerden başka yerlerde eğitim gören gençlerimiz haliyle yurtlara birden bire müracaat etmeye başladılar. Oradaki yurtlardaki karşılama oranı bakımından Gençlik ve Spor bakanıyla konuştuğumuz zaman çok tatmin edici cevaplar almadık. Bütün şehirlerde hazırlıklarını yapmışlar kayıtlarını yapıyorlar, gelen öğrencilerde yer meselesinde müthiş bir şekilde çaba içerisindeler, ev sahipliğinde her hangi bir kusur göstermiyorlar. Zaten yurtların fiziki şartları da eskiye oranla çok daha güzel." diye konuştu.

YEDEKTE KALANLAR İÇİN BELEDİYELER YARDIMCI OLACAK

Yurda yerleşemeyen, yedekte kalan öğrenciler için de AK Partili belediyeler olarak karar alındığını belirten Mehmet Özhaseki, "Ola ki yedekte kalanlar olabilir. Onların da barındırılması sonra okula hazırlık dönemi için o gençlere imkan tanınması için Ak Partili Belediyeler olarak bir karar aldık Belediyelerimiz tamamıyla gençlerimize yer bulma konusunda yardımcı olacaklar. Belediyeler müracaatlarını bekliyorlar." açıklamasını yaptı.

MUHALEFETİ SUÇLADI

Bazı büyük şehirlerde öğrencilerin parklarda sabahladığı görüntüleri ima eden Özhaseki, bunun provakatif bir eylem olduğunu iddia etti. Bu konuda muhalefeti suçlayan Özhaseki, "Bu konuyu provokatif bir şekilde eylem sebebi yaparak sokağa dökülmek herhalde muhalefetin işi olsa gerek. Biz iş yapmak tarafındayız, insanlara yardımcı olma tarafındayız. O yüzdende Ak Partili Belediyeler olarak seferberlik ilan ettik" diyerek Ak Partili Belediyelerin yurt bulamayan gençlere yer bulacaklarını ifade etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K