K

"Bu ekonomik koşullarda ayakta kalmak daha önemli"

Döviz kurundaki yükseklik Kayserispor'u da vurdu. Başkan Berna Gözbaşı, “Bu ekonomik şartlarda kulübümüzün de ayakta ve hayatta kalması daha önemli" açıklamasını yaptı.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, kulübün durumu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ekonomik zorluklardan dert yandı. Döviz kuruhdaki yukarı yönlü değişimin kulüpleri zora soktuğunu vurgulayan Gözbaşı, "Yeni dönemde gönül istiyor ki kupa finallerini hedefleyelim, şampiyonluğu hedefleyelim. Ama bu ekonomik şartlarda kulübümüzün de ayakta ve hayatta kalması daha önemli" dedi.

Kayserispor olarak başarı hedefinden vazgeçmeyeceklerini belirten Gözbaşı, "Bir taraftan da kulübün geleceğini yok etmek istemiyoruz. Biz oyuncu aldığımızda geçen sene kur 8 bin, 9 bindi, bugün oldu 18 bin lira. Bunlar öngörülemeyen yani kısa vadede bu kadar artış bilinmeyen" şeklinde konuştu. 

Her kulübün ekonomik zorlukla boğuştuğuna işaret eden Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, "Bir tek bizim için değil kendi hayatımızda da maalesef boğuşuyoruz. Ve bir tek bizim kulübümüzün sorunu değil, bütün kulüplerin sorunu. Burada önemli olan nasıl ayakta kalabileceğimiz. Ben bugüne kadar kulüp başkanı olarak, geldiğim günden beri hiç kimseye yük olmamaya çalışarak getirdik. Artık şartlar çok zorlaştı.” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K