K

Bu çarşıda alan el veren eli görmüyor

Bu çarşıda alan el veren eli görmüyor
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından hizmete sunulan Hayır Çarşısı, alan el ile veren el arasında köprü olmaya devam ediyor. Uygulama kapsamında 2021 yılının ilk 8 ayında 7 bin 522 aileye yardım ulaştırıldı.

Hayır Çarşısı hakkında değerlendirme yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesi gördüklerini ifade etti. Burada alan el ile veren elin birbirini görmediğini vurguladı.

Kayseri insanının hayırsever olduğunu ve öyle bilindiğini belirten Yalçın, "Sağ olsunlar hayırseverlerimiz, Talas Hayır Çarşısı’na da gereken desteği sağlıyorlar. Bu Hayır Çarşısı ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin kıyafetten iaşeye, temizlik malzemesinden ev eşyası ve engelli aracına kadar birçok konuda gereksinimlerini yerine getiriyoruz. Bunların finansmanının bir kısmını belediye olarak biz karşılıyoruz, önemli bir kısmını da hayırseverlerimiz karşılıyor. Yani Hayır Çarşısı ile toplumsal dayanışmaya katkı sağlıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum, Rabbimden kazançlarına bolluk ve bereket vermesini diliyorum” dedi.                           

YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2021 yılı ilk 8 ayında toplam 7 bin 522 aileye destek olduklarını ifade eden Başkan Yalçın, yardımlar konusunda Talas Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 0 352 503 12 51 numaralı telefonundan bilgi alınabileceğini veya başvuruda bulunabileceğini de sözlerine ekledi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K