K

Bir yanda LGS sınavı diğer yanda muhtarlık seçimi

Bir yanda LGS sınavı diğer yanda muhtarlık seçimi
Kayseri'de yan yana bulunan Besime Özderici İlkokulu'nda muhtarlık seçimi, Besime Özderici Ortaokulu'nda ise LGS sınavı yapıldı. Aynı kampüs içinde bulunan okullarda LGS sınavının yapılacağı gün muhtarlık seçiminin de olması tepkilere neden olmuştu.

Kayseri'de 23 bin 145 öğrenci Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı için ter döktü. İlk oturum sabah saat 09.30'da başladı. Melikgazi ilçesine bağlı Alpaslan Mahallesi'nde bulunan Besime Özderici İlkokulu'nda ise LGS sınavının yapıldığı gün muhtarlık seçimi de başladı.

Besime Özderici İlkokulu'nda Alpaslan Mahallesi Muhtarlığı için 6 aday yarışırken, vatandaşlar ellerindeki seçmen kağıtları ile birlikte sabah saatlerinde okula gelmeye başladı. Aynı saatlerde LGS'ye girecek olan öğrenciler de LGS sınavı için Besime Özderici Ortaokulu önünde aileleri ile birlikte hazır bulundu. Öğrenciler, sınav giriş belgeleri kontrol edildikten sonra okul bahçesine alındı, maskeleri değiştirildi ve ardından sınava girecekleri salonlara alındı.

Daha önce, aynı kampüs içinde yer alan okulda hem LGS hem de muhtarlık seçiminin yapılacak olması tepkilere neden olmuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K