K

Bir Sınıf, 56 Öğrenci; Veliler Tepkili

Bir Sınıf, 56 Öğrenci; Veliler Tepkili
İlkokul 1. sınıf ve anaokulu öğrencileri için uyum eğitimi başladı, ancak kontenjan sıkıntısıyla... Talas'ta bir okulda, 56 öğrencinin tek sınıfta ders gördüğünü savunan veliler, çözüm bulunmasını istedi.

Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 senedir eğitim öğretim ağır aksak yürütülüyor. Öğrenciler, genellikle uzaktan eğitim görürken kısa bir dönem de seyreltilmiş sınıflarda ders işledi. Binlerce öğrenci ise teknik alt yapı, internet ve cihaz sıkıntısı nedeniyle uzaktan eğitime katılamadı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet, yeni eğitim öğretim yılında okulların yüz yüze ve tam kapasite açılmasına karar verdi. 6 Eylül Pazartesi günü ilk, orta ve lise düzendike bütün okullar tam zamanlı olarak eğitim öğretime başlıyor. Bugün ise, ilkokul 1. sınıflar ile anaokulu öğrencileri 'uyum eğitimi'ne başladı. 

Kayseri'de yeni eğitim öğretim yılı, kontenjan sıkıntısıyla başladı. Talas'ın Mevlana Mahallesi'nde bulunan Durak Hava Demir İlkokulunda 1. sınıf öğrencileri 56 kişilik sınıflarda ders işliyor. Durumdan şikayetçi olan veliler, tepki gösterdi. Koronavirüs salgınını anımsatan veliler, "Bir sınıfta 56 kişi olur mu?" diye sondu. Yeni sınıf açılmasını isteyen veliler, "Korona zamanında çocuklarımızı 56 kişilik bir sınıfa göndermek istemiyoruz. Sıraya, masaya nasıl sığacak bu çocuklar?" şeklinde tepkilerini dile getirdiler. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K