Bir aylık gelirini depremzedelere bağışladı

Bir aylık gelirini depremzedelere bağışladı
KAYSERİHABER38.COM - Kayseri’de kafe işletmecisi Aytaç Gümüş, verdiği sözü tuttu. Kafenin bir aylık gelirini depremzede aileler için kira, ev eşyası, kıyafet ve gıda yardımı olarak bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli depremler, 11 şehirde yıkıma ve gözyaşına sebep oldu. 48 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, hayatta kalanların birçoğu ise başka şehirlere göç etti. Afetzedelerin yaralarının sarılması için Tüm Türkiye seferber olurken, küçük işletmeler de gelirlerini bağışlayarak örnek oldular.

Kayseri Melikgazi ilçesi Alpaslan Mahallesi Bahar Caddesi (Besime Özderici İ.Ö.O. Karşısı) üzerinde faaliyet gösteren Taç Mekan Kafe & Partievi de örnek bir yardım kampanyasına imza attı. Depremin hemen ardından önce hastanede gönüllü refakatçı olan kafe sahibi Aytaç Gümüş, afetzedeler için kafenin bir aylık gelirini bağışlama kararı aldı. Kasada toplanan ve çevreden gelen desteklerle 2 depremzede aile için 1 yıllığına ev tutuldu. Her iki evin içi de kanepe, beyaz eşya, mutfak malzemeleri ve gıda türü temel ihtiyaçlarla donatıldı. Aileler için kıyafet desteği de sağlandı.                                                                   

Depremin yaralarının el birliği ile saracaklarını belirten Taç Mekan Kafe & Partievi Sahibi Aytaç Gümüş, çevresini de harekete geçirerek afetzedelere desteklerinin süreceğini söyledi. 40 kişiye kadar özel gün organizasyonları ve kafe hizmeti verdiklerini anlatan Gümüş, “Küçük bir işletmeyiz ama böyle bir afet karşısında duyarsız kalamazdık. Bu nedenle bir aylık gelirimizi depremzedeler için harcama kararı aldık. Bizim bu kararımızı duyan arkadaşlar da kampanyamıza eşya ve para olarak katkı sundu. 2 ailemize sıcak yuva kurduk, 4 ailemize de kıyafet ve gıda yardımında bulunduk. Allah herkesin hayrını kabul etsin” açıklamasını yaptı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×