K

'Binlerce doktor kamudan istifa etti' iddiası

'Binlerce doktor kamudan istifa etti' iddiası
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sağlıkta uygulanan şiddetin her geçen gün artması, ekonomik kayıplar, ağır çalışma koşulları ve insan yerine konulmadıkları gerekçesiyle binlerce doktorun kamudan istifa ettiğini öne sürdü.

CHP'nin doktor kökenli Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM’de gündem dışı konuşma yaptı. Arık, doktorların çalışma şartlarına değindi.

Doktorların zor şartlar altında görev yaptıklarını belirten Arık, “Koronavirüsten hayatını kaybeden sağlık çalışanları şehit sayılsın kanun teklifimizin reddedilmesi, koronavirüs meslek hastalığı olarak kabul edilsin kanun teklifimizin reddedilmesi, sağlıkta uygulanan şiddetin her geçen gün artması, ekonomik kayıplar, ağır çalışma koşulları, kısacası insan yerine konulmadıkları için binlerce doktor kamudan istifa etti. Her bir istifa kalan doktorun üzerindeki yükü daha da arttırıyor ve kısa bir döngüye giriliyor." diye konuştu. 

Doktorların özlük haklarının düzeltilmesi gerektiğini vurgulayan Arık, "Buradan iktidarı uyarıyorum. Bu vurdumduymazlığınız devam ederse Doktorların ekonomik özlük hakları ve çalışma koşulları düzeltilmezse emin olun ki yakında hastalandığınızda sizi tedavi edecek doktor bulamayacaksınız” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K