K

Berna Gözbaşı ilham verdi; Kayseri'nin ikinci kadın kulüp başkanı oldu

Berna Gözbaşı ilham verdi; Kayseri'nin ikinci kadın kulüp başkanı oldu
Futbol dünyasında son dönemde ağırlıklarını koyan kadın kulüp başkanlarına bir yenisi eklendi. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'dan sonra iş kadını Hülya Doğan da Kayseri Süper Amatör Küme ekiplerinden Gültepespor’un tarihindeki ilk kadın başkanı oldu.

Gültepespor'un çiçeği burnunda başkanı Hülya Doğan, yönetim kurulunun kararıyla Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'dan sonra ikinci kadın başkan oldu. Pandemi tedbirleri nedeniyle yapılamayan genel kurul ise tedbirlerin kaldırılmasından sonra yapılacak. Hülya Doğan’a üzerinde isminin yazılı olduğu 38 numaralı Gültepespor forması hediye edildi. Doğan, takım armasının olduğu yaş pastayı da yönetim kurulu üyeleriyle birlikte keserek görevine başladı.     

Kayseri'nin ikinci kadın kulüp başkanı Hülya Doğan, kendisine Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı’nı örnek aldığını söyledi. Bu konuda en büyük desteği kızı Seyran’dan gördüğünü belirten Doğan, başkanlığa giden yolu şöyle anlattı; “Eşim Gültepespor kulübünün kurucularındandır. Başkanlığını da yaptı. Son dönemde sağlık sorunları nedeniyle kulübe pek gidip gelemiyor. Kulübün iyi yerlere gelmesi için benden sahip çıkmamı, başkanlık yapmamı istedi. Ben de kabul ettim. Eşimden aldığım bayrağı daha ilerilere götürmek istiyorum” dedi.                                                                                                       

Berna Gözbaşı ilham verdi

Gültepespor’u her zaman yakından takip ettiğini ama başkanlık için çekindiğini dile getiren Hülya Doğan, “Spor branşında Berna Başkan’ı örnek alıyorum. Yıllar önce benim eşim başkanlık yaparken ‘Hanım dedi Cemal Başkanım ile birlikte bu başkanlığı sen devam ettir. Aktifsin başarılısın’ dedi. O zaman ben şöyle düşünmüştüm, ‘Kayseri gibi bir yerde bayan bir başkan olursa insanlar ne der?’ Yok demiştim. Laf söz dedikodu çıkar diye çekindim. Günler geçti devran döndü Berna Gözbaşı Başkanı görünce ‘İşte bunu başardı, bir kadın bunu başardı’ dedim. Onun vermiş olduğu cesaretten dolayı onu tebrik ediyorum. Elbette ki onu örnek alıyorum. Kadınlara örnek olmayı düşünüyorum, Berna hanımdan akıl fikir alarak destek olmasını isteyeceğim. İnşallah ben de başarılı olacağım” dedi.

Hedef Bölgesel Amatör Lig

Gültepespor Başkanı Hülya Doğan, kulüp olarak hedeflerinin Bölgesel Amatör Lige çıkmak olduğunu söyledi. Doğan, "Gençlerimize ve sporcularımıza daha faydalı olmak için çalışacağız. Hedef olarak kendimize Bölgesel Amatör Lig’i belirledik. Alt yapı için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K