K

Benli'den tavsiye: Herkesi Covid taşıyormuş gibi düşünün

Benli'den tavsiye: Herkesi Covid taşıyormuş gibi düşünün
Koronavirüs artış hızının en yüksek olduğu Kayseri'de Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli önemli tavsiyelerde bulundu. Maske, mesafe, temizlik tedbirlerine uyulmasını isteyen Benli, anne adayları dahil herkesin aşı süreçlerini tamamlaması ve hareketliliğin azaltılması gerektiğini vurguladı.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli resmi sosyal medya hesabından koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yaptı. Tedbirlere dikkat çeken Benli, "Maske, mesafe ve temizlik diye nitelendirdiğimiz önlemlerin önemi bugünlerde biraz daha artmış durumdadır. Karşılaştığımız herkesi Covid taşıyormuş gibi düşünmeliyiz. Buna göre kapalı ortamlarda kalabalıklarda bulunmamaya özen gösterelim." ifadelerine yer verdi.

Aşılamanın salgınla mücadeledeki önemine dikkat çeken Benli, anne adaylarının da mutlaka aşı yaptırması gerektiğini vurguladı. Konuyla ilgili Benli, "İlk doz aşısını olmuş ancak 2. doz aşısını olmamış kişilerin immünizasyonu tamamlanmamış demektir. 2. dozu olmamış kişiler aşı süreçlerini tamamlamalıdırlar. Aşı olmayı ertelemiş vatandaşlarımızın bir an evvel aşılarını olmaları pandemiden çıkışı hızlandıracaktır. Anne adaylarının da aşı olmaları, savunma sisteminin zayıfladığı gebelik döneminde önem arz etmektedir. CDC ve TJOD önermektedir. Elimizdeki veriler çift doz Sinovac aşısı olmuş kişilerin 3. dozlarını yaptırmaları gerektiğini gösteriyor. Mümkünse BioN-Tech aşısı olmalılar" dedi.

Bulaşın önlenmesi için hareketliliğin azaltılması gerektiğini de vurgulayan Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, açıklamasını şu ifadelerle bitirdi; "Sağlıkçı mesai arkadaşlarıma yardımcı olmak istiyorsanız sistemimizin zorlandığı alanlarda anlayış göstermeniz ve bir an evvel aşılarınızı olmanız sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için önemlidir. Bulaşın artmaması için hareketliliğimizi azaltmamız, işimiz olmadığı sürece bulunduğumuz yerden ayrılmamamız gerekiyor. Keyfi olarak gideceğimiz ortamlarımızı bu dönemde ertelemeliyiz.”

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K