K

Beklenen oldu: Bütün liglere Koronavirüs ertelemesi

Beklenen oldu: Bütün liglere Koronavirüs ertelemesi
Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de spor müsabakaları ertelendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm federasyon başkanlarını salgın ile mücadele tedbirleri kapsamında bir araya geldi, Toplantı sonrası futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinin ertelendiği açıklandı.

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Coronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir” açıklamasını yaptı.

Özdemir: Niyetimiz 27 Haziran'a kadar maçları tamamlamak

Karar sonrası açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir de ertelemenin ne zamana kadar süreceği konusunda konuştu. Özdemir, “Hedefimiz en kısa sürede liglerin yeniden başlaması. Hem de seyircili. Bunun için en kısa sürede çalışmalara başlayacağız. Türkiye’nin olumlu gidişine göz önüne alarak takvimi paylaşacağız. Niyetimiz 27 Haziran'a kadar seyircili bir şekilde liglerimizi tamamlamak“ ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir’in açıklamaları

“8 maç kaldı. Her takım 34 maç oynayacak. Artı 2 tane Ziraat Türkiye Kupası yarı finali, sonrasında finali var. Bir de Medipol Başakşehir’in Avrupa Ligi rövanş maçı var. Önümüzde böyle bir süreç var. Biz TFF olarak herhangi bir tarihte lig başladığı zaman, 27 Haziran’dan -27 Haziran’da inşallah oynanacak bir Şampiyonlar Ligi finalimiz var- önce ligimizi bitecekmiş gibi tüm plan, program ve tarihlerimiz, alternatifleriyle hazır.”

Fenerbahçe Kayserispor maçı oynanacaktı

Süper Ligin 27. haftasında yarın (Cuma) kümede kalma mücadelesi veren Hes Kablo Kayserispor, Fenerbahçe'ye konuk olacaktı. Erteleme haberi sonrası bu maçın ne zaman oynanacağı gelişmeler doğrultusunda daha sonra belli olacak. Erteleme kararı öncesi Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile bazı yönetici ve futbolcular, maçların seyircisiz de olsa oynanacak olmasını eleştirmişti. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K