K

BBP'den 'seçim otobüsü' açıklaması

BBP'den 'seçim otobüsü' açıklaması
Kayseri'de atıl halde otoparkta bekleyen seçim otobüsü haberleri sonrası BBP Kocasinan İlçe Başkanı Mehmet Ulus yazılı açıklama yaptı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kayseri teşkilatına ait seçim otobüsünün, şehrin göbeğinde bir otoparkta kendi kaderine terk edildiğiyle ilgili sosyal medya ve internet haber sitelerinde haber yayımlandı. Üzerinde merhum genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun fotoğrafı ve sözlerinin yazılı olduğu otobüsün bu halinin vatandaşların da tepkisine neden olduğu ileri sürülmüştü. 

"29 Ocak 1993 yılından merhum Muhsin Yazıcıoğlu tarafından kurulan ve şimdilerde Mustafa Destici’nin Genel Başkanlığını yaptığı partinin Kayseri teşkilatına ait otobüs kaderine terk edildi" yönündeki haberlere BBP Kocasinan İlçe Başkanı Mehmet Ulus'tan açıklama geldi.

Yasal hakların kullanılacağını belirten Ulus, "Kocasinan teşkilatına ait seçim otobüsü kullanım ömrünü tamamlamasından ötürü kullanılmamaktadır" dedi. SİYASET 30 Mayıs 2022 Pazartesi 18:39 Yazılı bir açıklama yapan BBP Kocasinan İlçe Başkanı Mehmet Ulus, "Değerli dava arkadaşlarım kıymetli hemşehrilerimiz, gerçek ve objektif haber için tüm gerçekliğiyle maddi boyutundan çok manevi olarak çalışan vatandaşın gerçekleri öğrenmesinde emeği geçen gazete yayın kuruluşları ve medya mensubu arkadaşlarımız maalesef hoşnut olmadığımız kaynağının nereden çıktığına ilişkin araştırmalarımızın devam ettiği devamında hukuki sürecin oluşacağı bir olay ile karşı karşıya kaldık. Büyük Birlik Partisi Kayseri teşkilatına ve teşkilattan ayrılan arkadaşları hedef göstererek prim sağlayacağını düşünenler yanılıyor. Büyük Birlik Partisi kuruluşundan bu güne emeği ve kendi gücü mücadelesi ile hak yolunda yol almış dava arkadaşlarımızdan oluşan İslam Türk birliğinin öncüsüdür, öncüsü olmaya devam edecektir. Kocasinan teşkilatımıza ait seçim sürecinde kullanılan seçim otobüsü ne ait bir takım gerçek olmayan haberler ortaya atılmıştır. Kocasinan teşkilatına ait seçim otobüsü kullanım ömrünü tamamlamasından ötürü kullanılmamaktadır. Büyük Birlik Partisi Kayseri teşkilatına ait yeni otobüsümüz yeni reklam yüzü ile seçimlerde sahada olacaktır. Bu tarz haberler ile prim sağlamaya çalışanlar kayseri teşkilatımız, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'na ve genel başkanımız Mustafa Destici Bey'e karşı yapılmış planlı propagandadır. Bunu yapan kişi ya da kişiler için hukuki işlem başlatılacaktır. " ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K