Bayram hazırlıkları başladı: Vatandaş uygun fiyatlı tatlıyı tercih ediyor

Bayram hazırlıkları başladı: Vatandaş uygun fiyatlı tatlıyı tercih ediyor
KAYSERİHABER38.COM | Her yıl olduğu gibi bu bayramın da vazgeçilmezi yine tatlı oluyor. Ramazan Bayramı’nda vatandaşlar misafirlerine ikram etmek üzere en çok baklavayı tercih ediyor.

Vatandaşların cevizli baklavayı tercih ettiğini ve fiyatların da uygun olduğunu belirten Baklavacı Şemsettin Kayseri Şubesi yöneticisi Öner Ürek, 80 liradan başlayan fiyatlarla tatlı olduğunu söyledi.

İşletmede 230 liraya kadar tatlı olduğunu kaydeden Ürek, “Ramazanın başlangıcından itibaren zaten yoğun bir tempoyla çalışmaya başladık. Yoğun bir talep var. Yaklaşık 11 çeşit tatlımız var. Kayseri'de en çok cevizli baklava tercih ediliyor. En düşük fiyatlı cevizli baklavamız 80 liradan, en yüksek fiyatlı ise Antep fıstığından yapılan fıstık sarmamız 230 liradan başlıyor. Tabii şu anda üçte bir fiyatına, daha düşüğe bir rakamla piyasada olduğumuz için müşterimizin bize bir tepkileri yok. Ama dışarıdaki meslektaşlarımıza karşı elbette ki bir tepkileri var, fiyatların çok yüksek olması sebebiyle. Türkiye ekonomisi şu anda özellikle yüksek enflasyon, yüksek faiz piyasada çok aşırı bir hızlı bir yükseliş var. Ona rağmen uygun fiyatlı ve kaliteli ürün sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Tatlı olarak baklava tercih ettiğini söyleyen vatandaş ise, “Fıstıklı ya da cevizli alacağım, fiyatları uygun buldum. Bayramda evdeyiz, sakin geçecek. Öğrenciyim ve tatile geldik, dinleneceğiz” şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×