Başkan İlmek yine sözünde durdu ve mali tabloyu ilan etti

Başkan İlmek yine sözünde durdu ve mali tabloyu ilan etti
İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, seçildiği gün verdiği ve uygulamaya koyduğu sözünü yine tuttu. Her 6 ayda bir belediyenin mali durumunu halka açıklayan İlmek, 2023 yılının son dönemine ait tabloyu da ilçe meydanındaki billboarddan ilan etti. Mali bütçeyi düzenli olarak duyuran tek belediye başkanı olan İlmek'in, eksi 9 milyon ile devraldığı belediye bütçesini 18 milyon lira artıya geçirdiği görüldü.

İncesu Belediyesi'nin mali durumu, ilçe meydanındaki ekrana ve belediyenin sosyal medya hesaplarından yansıtıldı.

İncesu Belediye Başkanlığına göreve başladığı günden bu yana her yıl 2 defa belediyenin mali durumunu ilçe meydanındaki dev ekrandan halka duyuran İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek 2023 yılı mali durumunun son 6 ayını daha açıkladı.

Gelir gider bütçesini, gerçekleşme durumunu, Belediye'nin borç ve alacak durumunu açıklayan Başkan İlmek, "Göreve başladığımız günden itibaren verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz. En büyük vaadimiz olan şeffaflık ilkesi gereği 4 yıldır belediyenin mali durumunu her yıl 6'ncı ay ve 12'nci ay kamuoyuna paylaşıyoruz. İlçemizin meydanında bulunan LED ekrandan halkımızın bilgisine sunuyoruz. 4 yıl önce 9 milyon borç ile devraldığımız belediye bütçemiz bu yıl tahakkuk edeceğimiz rakamlarla birlikte 18 milyon TL kadar artıya geçmiştir. Borç olarak ifade edilen rakam ise zamana yayılmış vadesi gelince ödenen yatırım borçlarıdır. Halkımız emin olsun ki Belediye'nin bir kuruşu dahi zayi olmaz, olamaz. Sözümüz de durup mali durumumuzu paylaşmaya devam edeceğiz" dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×