K

Başkan İlmek, İstanbul’da açılışa katıldı

Başkan İlmek, İstanbul’da açılışa katıldı
KAYSERİHABER38.COM | İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İstanbul Kızılörenliler Derneği’nin Üsküdar Çamlıca bölgesine kazandırdığı sosyal tesis açılışına katıldı. İlgiyle karşılanan İlmek, "İstanbul’da yaşayan hemşerilerimize Kızılören’de İncesu’da yaşayan ailelerinden selam getirdik.” dedi.

Açılışa Başkan İlmek’in yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı ve aynı zaman Kızılörenli olan Hasan Hüseyin Can, Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İncesu İlçe Başkanı Mehmet Koç, İstanbul Eski Vaizlerinden Mehmet Akgül, İstanbul Kızılörenliler Derneği Başkanı Mustafa Ayten ve çok sayıda Kızılörenli vatandaş katıldı.

Dua ve kurban kesimi ile başlayan açılışta konuşan İstanbul Kızılörenliler Derneği Başkanı Mustafa Ayten, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Daha sonra konuşan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise “Birçok hemşerimiz burada hayat mücadelesi veriyor. İş yapıyor ve ekmek veriyor. Gurbet elde gönül birliği yaparak oluşturdukları dernek çatısı altında sayısız başarılı işlere imza atıyorlar. İşte bugün de bu anlamlı çatının oluşturduğu bir hizmet yerinin daha açılışında bir araya geldik. Üsküdar ilçemizde hizmete alınan lokalimiz hayırlı olsun. Sabahın ilk ışığıyla yola çıktığımız bu yolda sizlere kavuşmanın mutluluğunu yaşadık. İstanbul’da yaşanan hemşerilerimize Kızılören’de İncesu’da yaşanan ailelerinden selam getirdik.” dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can ise, İstanbul’da 20 bini aşkın hemşeri derneğinin olduğunu ancak, bunların birçoğunun tabela derneği olduğuna işaret etti. Kızılörenliler Derneğinin önemli çalışmalara imza attığını ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yardımcısı Can “Hemşerilerimiz keyifli bir zaman geçirmesi, düğün, nişan mevlit gibi faaliyetlerini yapmaları için oluşturulmuş bu tesisin yapılmasına katkı sunan herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İstanbul Kızılörenliler Derneği Başkanı Mustafa Ayten, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’e katkılarından dolayı plaket takdim etti. Program mantı ve etli pilav ikramıyla sona erdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K