K

Balkondan düşerek öldüğü sanılıyordu, cinayet olduğu ortaya çıktı

Balkondan düşerek öldüğü sanılıyordu, cinayet olduğu ortaya çıktı
Kayseri'de düşerek öldüğü sanılan emekli öğretmenin husumetlisi olduğu iddia edilen kişi tarafından balkondan atılarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Tutuklu yargılanan 1'i kadın 4 sanığa ağırlaştırılmış müebbet ile 9 yıl 9 ay arasında değişen sürelerde hapis cezaları verildi.

Melikgazi ilçesine bağlı İldem Cumhuriyet Mahallesi Güneşli Sokak üzerinde bulunan bir apartmanda 7 Ağustos 2020'de meydana gelen olayda 65 yaşındaki İsmail Yalçın, 3. kattaki evinin balkonundan düşerek yere çakıldı. Şahıs olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay yerindeki kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, güvenlik kameralarından H.K. ve B.T'nin olayın ardından binadan çıkarak kaçtığını tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren polis, İsmail Y'nin konuştuğu kadın A.Ş. ile B.T'nin de ilişkisinin olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan B.T, ifadesinde A.Ş. ile gönül ilişkisi olduğunu, olay günü de H.K. ile birlikte A.Ş'ye bakmak üzere Y.D'nin şoförlüğünü yaptığı servis ile İsmail Y'nin evine gittiklerini, burada H.K. ile İsmail Y'nin tartıştığını, tartışmanın büyümesi üzerine H.K'nın yaşlı şahsı balkondan iterek ölümüne sebep olduğunu itiraf etti.

BALKONDAN ATTIĞINI İTİRAF ETTİ

H.K. ve B.T, H.K, ifadesinde A.Ş'ye bakmak için eve gittiğini, evde İsmail Y. ile tartıştıktan sonra balkondan attığını itiraf etti. 4 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BERAATLARINI İSTEDİLER

Kayseri Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuklu sanıklar A.Ş. ve H.K. Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, tutuklu sanıklar Y.D. ve B.T. duruşma salonunda hazır bulundu. Mahkemede kendini savunan H.K, "Tek gerçek var ki bir insan öldü. Neyi hoş görüyorsanız o olsun" derken, B.T. ise, "Biz olay yerine birini öldürmek için gitmedik. Üzgünüm, ben öleni tanımıyorum. Her şeyi H.K. yaptı. Biz uzaktaydık. Beraatımı istiyorum" diyerek kendini savundu. Tutuklu sanıklar Y.D. ve A.Ş. ise, suçsuz olduklarını söyleyerek, beraatlarını talep etti.

MAHKEME HEYETİ KARARINI VERDİ

Mahkeme heyeti tutuklu sanıklar B.T, Y.D. ve A.Ş. isimli kadın hakkında 'yağma' suçundan 9'ar yıl 9 ay; tutuklu sanık H.K. hakkında ise 'kasten adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile 'yağma' suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezasına hükmetti. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K