K

Baki Ersoy MHP’den istifa etti

Baki Ersoy MHP’den istifa etti
Kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, suskunluğunu partisinden istifa ederek bozdu.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'de katıldığı bir televizyon programında ekonomiyle ilgili eleştiril konuşmuş ve enflasyon rakamlarının açıklanandan fazla olduğunu ve pahalılığın milletin belini büktüğünü söylemişti.

Bunu üzerine partisi tarafından Ersoy’un kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Yaklaşık 10 günün ardından Ersoy, suskunluğunu bugün yaptığı sosyal medya paylaşımı ile bozdu. Ersoy, disiplin sürecini beklemeden parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Baki Ersoy şu açıklamasında; “Liderim Sayın Devlet Bahçeli Bey’e ve davama bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağlı ve sadık kalacağım. Disipline sevkimle ilgili kamuoyunda yapılan istismar edici tartışmaların davama ve partime zarar verme ihtimalini bertaraf amacıyla partimden bugün istifa ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu arada, Baki Ersoy'un disiplin süceciyle ilgili kararın bugün verilmesi bekleniyordu. Ersoy'un istifasıyla MHP'nin Kayseri'deki vekil sayısı 1'e düştü. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K