K

Bakan Ziya Selçuk'tan 'birinci ara tatil' açıklaması

Bakan Ziya Selçuk'tan 'birinci ara tatil' açıklaması
Son dakika haberi... Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimin devam ettiği okullardaki çocuklar ara tatilin olup olmayacağını merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatilin ne zaman yapılacağına dair açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın akademik takviminde sene başında açıklanan ancak pandemi nedeniyle tarihte değişiklik olabileceği düşüncesiyle belirsizliğini koruyan birinci ara tatilin ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Bakan Ziya Selçuk, ara tatilin ne zaman yapılacağını resmen açıkladı.

Bakan Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "16 Kasım Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz için bir haftalık ara tatil başlıyor. Şimdiden iyi ve sağlıklı tatiller diliyorum" dedi.

Çocukların kendisini her gördüklerinde 'Hoca'm, ara tatil olacak mı?' diye sorduklarını belirten Selçuk, "Meraklarını giderelim: Yavrum, ara tatiller hakkınızdır. Elbette olacak. 16 Kasım Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz için bir haftalık ara tatil başlıyor. Şimdiden iyi ve sağlıklı tatiller diliyorum.16 Kasım Pazartesi itibarıyla başlayacağımız ara tatilde, öğretmenlerimiz mesleki gelişim programlarına çevrim içi ortamda katılabileceklerdir. Kendilerine şimdiden iyi ve verimli bir mesleki gelişim dönemi diliyorum" paylaşımında bulundu. 

İlk kez geçtiğimiz sene okullarda uygulanmaya başlanan ara tatil bu yıl da yapılacak. Öğrenciler, 9 gün sürecek ara tatilde eksikliklerini tamamlama fırsatı elde edecek.

2020 - 21 eğitim dönemi tatil tarihleri

Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020'de,

Yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021'de,

İkinci dönem ara tatili 12-16 Nisan 2021'de,

Yaz tatili 18 Haziran 2021’de.

Öğretmenlere çevrimiçi destek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, birinci ara tatil süresince öğretmenlere çevrimiçi destek eğitimi sunulacağını da duyurdu. Selçuk, öğretmenlerin mesleki eğitim programlarıyla ilgili olarak, "16 Kasım Pazartesi itibariyle başlayacağımız ara tatilde, öğretmenlerimiz mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabileceklerdir. Kendilerine şimdiden iyi ve verimli bir mesleki gelişim dönemi diliyorum." açıklamasında bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K