K

Bakan uyardı: Kayseri'deyseniz daha dikkatli olun.!

Bakan uyardı: Kayseri'deyseniz daha dikkatli olun.!
Koronavirüs vaka artışında Kayseri ilk 10’dan kurtulamadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kayseri'nin de aralarında olduğu vaka artışının çok yüksek olduğu 10 ili sıralayarak, "Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız" uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından il bazında 4 – 10 Eylül haftasında her 100 bin kişide görülen COVID-19 vaka sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. Haritaya göre Kayseri, 100 bin nüfusa oranla 462,48'e yükseldi. 

Bakan Koca, Twitter hesabındaki paylaşımında, “4-10 Eylül arasında, 100.000 kişi içinde BİR HAFTALIK TOPLAM yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

KAYSERİ EN ÇOK  VAKA ARTIŞI OLAN 10 İL ARASINDAN KURTULAMADI

Vaka sayısı en çok artan 10 il arasında yine Kayseri de var. O iller şunlar: Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop. Sağlık Bakanı Koca, paylaşımında vaka artışı en çok 10 ili sıralayarak “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K