Bakan Mehmet Özhaseki görevinden ayrıldı mı?

Bakan Mehmet Özhaseki görevinden ayrıldı mı?
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sağlık problemlerini gerekçe göstererek görevinden ayrıldığını duyurdu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Özhaseki'nin yerine AK Parti İstanbul Milletvekili ve aynı görevde daha önce de bulunan Murat Kurum getirildi.

Bakan Özhaseki, “Üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim. Ne kendimin ne de çocuklarımın boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetimi hep diri tuttum. Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir” açıklaması yaptı.

Mehmet Özhaseki, 14 - 28 Haziran 2023 seçimleri öncesi siyaseti bırakacağını açıklamış ancak seçim sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bakanlık görevine getirilmişti.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×