K

Bakan açıkladı: Aşılamada 4 yeni gruba geçiliyor

Bakan açıkladı: Aşılamada 4 yeni gruba geçiliyor
Koronavirüs ile mücadelede en büyük silah olan aşılama programında 4 yeni grubun daha aşılama programına alındığı duyuruldu. Bakan Koca, yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının yanı sıra berber ve kuaförlerin aşılanacağını yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil olduğunu açıkladı.

Koronavirüs salgınına karşı aşılama programında meslek gruplarının tanımlanmasına devam ediliyor. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor” dedi. 

BERBER VE KUAFÖRLER İÇİN AŞI KARARI

Bakan Koca, aşı programı kapsamında berber ve kuaförlerin de aşılanmaya başlanacağını ifade etti. Koca, “Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin” dedi.

AVUKATLAR DA PROGRAMA DAHİL OLUYOR

Sağlık Bakanı Koca, yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatların aşı programına dahil olduğunu belirtti. Koca, “Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin” dedi.

KORONAVİRÜS SALGININDA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını, vaka ve hasta sayısını da açıkladı. Bugün, semptom gösteren 563 hastayla birlikte 6 bin 408 yeni vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 5 milyon 313 bin 98'e çıktı. Can kaybı da 96 artarak 48 bin 524'e yükseldi.

TÜRKİYE AŞI TABLOSU

Sağlık Bakanlığı'nın COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu'nda yer alan bilgilere göre, saat 20:45 itibariyle toplam 32 milyon 232 bin 49 aşı yapıldı. Birinci doz uygulanan kişi sayısı 18 milyon 743 bin 299, ikinci doz uygulanan kişi sayısı ise 13 milyon 488 bin 750 oldu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K