K

'Bağışıklık, Aşıyla Sağlanmazsa Acıyla Sağlanır'

'Bağışıklık, Aşıyla Sağlanmazsa Acıyla Sağlanır'
Kayseri'de koronavirüs salgınıyla mücadelede en yetkili ağızdan önemli uyarı. Toplumsal bağışıklığın aşıyla sağlanması gerektiğini vurgulayan Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, "Aksi durumda toplumsal bağışıklık acıyla sağlanacak" dedi.

Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yılı Kayseri’de kutlandı. Cumhuriyet resepsiyonuna katılan Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, “Cumhuriyet bağımsızlık demek. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bir yönetim biçimi. İnşallah 100. Yılını da hep birlikte görebiliriz. Tam bağımsız Türkiye yolunda, Cumhurbaşkanlığımız önderliğinde nice güzel yıllar diliyorum." diye konuştu. 

Aşılamayla ilgili de konuşan Benli, "Bizim en önemli bayramlarımızdan biri de maskeyi çıkarttığımız gün olacak. Aşılamayı tam olarak sağladığımızda, maskeyi çıkarttığımızda da bayram kutlayacağız” dedi. 

“BAĞIŞIKLIĞIMIZI AŞIYLA OLMAZSA ACIYLA KAZANACAĞIZ”

Aşılama konusunda Kayseri’nin ciddi yol aldığını söyleyen Sağlık Müdürü Benli, “Aşılamada geldiğimiz nokta yüzde 75. Bu hafta Kayseri olarak maviye geçeriz. Şunu da bilelim ki, toplumsal bağışıklık aşıyla sağlanacak. Eğer aşıyla sağlayamazsak acıyla sağlayacağız. Bu bizlerin istemediği bir nokta. Pandeminin son buluşunun uzun olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K