Babaanne affetti, mahkeme affetmedi

Babaanne affetti, mahkeme affetmedi
Kayseri’de babaannesini değişik zamanlarda zor kullanarak gasp eden torun, hakim karşısına çıktı. Babaannenin şikayetçi olmadığı torun, mahkeme heyeti tarafından 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanı M.K., avukatı ve müşteki babaanne katıldı. Cumhuriyet savcısı sanık M.K.’nin ‘yağma’ suçundan cezalandırılması yönünde mütalaa verdi.

Sanık M.K. ise savunmasında, “Ben babaanneme karşı yağma uygulamadım. Kesinlikle zorla para almadım. Babaannem akıllanmam için beni şikayet etti. Aramızda kesinlikle bir husumet yoktur. Evin camını kız arkadaşımla kavga ettiğim için kırdım. Çok pişmanım, beraatımı talep ediyorum” dedi.

Müşteki babaanne de ifadesinde, “Torunumdan arkadaş çevresinden ayrılıp, tedavi görmesi için şikayetçi oldum. Parayı kendi isteğimle verdim. Şikayetçi değilim.” ifadelerini kullandı. Tanık olarak dinlenen M.K.’nın kardeşi M.K. ise, “Ağabeyim uyuşturucu alabilmek için babaannemden para istiyordu. Babaannem parayı kendi isteğiyle verdi. Olay günü babaannem para vermediği için abim camı kırdı” diye konuştu.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, tutuklu sanık M.K. hakkında ‘yağma’ suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına hükmetti. Mahkeme ayrıca, sağının tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×