K

Baba-oğul sokakta kaldı

Baba-oğul sokakta kaldı
Kayseri’de pandemi nedeniyle iş yapamayan seyyar satıcı, oturduğu evin kirasını ödeyemeyince evden çıkarıldı. 15 yaşındaki oğluyla birlikte parkta yaşamaya başlayan baba-oğul, kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

Seyyar satıcılık işiyle uğraşan Yahya Aydın, pandemi döneminden eşini kalp krizi nedeniyle kaybetti. Salgın nedeniyle iş yapamayan adam, kira borcunu ödeyemeyince otordukları evden çıkarıldı. Elinden ameliyatlı 15 yaşındaki oğlu ile birlikte merkez Kocasinan ilçesinde bulunan Karpuzatan Parkı’na yerleşti. Aydın ve oğlu, bir ağacın altına biriktirdikleri ev eşyaları arasında yaşam mücadelesi veriyor. Her türlü ihtiyaçlarını çevredeki vatandaşların yardımı ile karşılar hale geldiler. 

'YAŞIMDAN DOLAYI İŞ VERMİYORLAR'

Yaşından dolayı kendisine iş vermediklerini söyleyen Yahya Aydın, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım etmelerini istedi. Borcunun çok olduğunu ve ev fiyatlarının da çok yüksek olduğunu söyleyen Aydın, “Pandemi nedeniyle 1 buçuk senedir işimi yapamıyorum. Eşim de pandemiden bir ay önce kalp krizi geçirerek vefat etti. Bir çocuğum var onun da eli ameliyatlı. Hastaneye götürüp getiriyorum. İşsiz kaldığım dönemde borçlarımı karşılayamadım. Biraz eşyam vardı borca karşılık onları verdim ama borcum da kapanmadı. Kiramı ödeyemediğim için evimden çıkmak zorunda kaldım." dedi.                                    

UZANACAK YARDIM ELİ BEKLİYORLAR

Gidecek yerinin olmadığını belirten Aydın, "Parka geldik parkta kaldık. İş bakıyorum ‘yaşın geçti’ diyerek iş vermiyorlar. İş bulamadığım için kirayı ödeyecek gücümüz de paramız da yok. Evden çıkınca eşyaları da getirdik parka koyduk yarısı kırıldı yarısı duruyor. Yetkililerden, hayırseverlerden bana bir yardım eli uzatmalarını bekliyorum. Artık son noktaya geldim. Çocuğum ameliyatlı olmasaydı bu kadar kötü olmazdım” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K