K

Avrupa Konseyi Bölgesel Yönetişim Kongresi Kayseri’de yapılacak

Avrupa Konseyi Bölgesel Yönetişim Kongresi Kayseri’de yapılacak
9 yıldır Türkiye’yi Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Komisyonu’nda temsil eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Avrupa Konseyi Bölgesel Yönetişim Kongresi’nin Aralık ayında Kayseri’de yapılacağını duyurdu.

Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Komisyonu üyesi olan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 2013 yılından itibaren 9 yıldır Avrupa Birliği Yerel Yönetimler Birliği’nde görev yaptığını anımsattı. Bu süre zarfında Türkiye’yi hem temsil etiğini hem ülke çıkarlarını koruduğunu ifade eden Palancıoğlu, “9 yıldır 18 kişiden oluşan ulusal heyette ülkemizin çıkarlarını savunuyorum. Bu kapsamda her yıl iki defa Avrupa'da Strazburg'daki toplantılara iştirak ediyorum. Yine bu sene Ekim 23 ve 27'si arasında Fransa'nın Strazburg kentinde gerçekleştirilecek Avrupa Konseyi'nin 43. oturumuna katılacağım. Burada yine ülkemizin çıkarlarını konuşacağız ve ülkemizin konularına destek vereceğiz” dedi.

AVRUPA KONSEYİ BÖLGESEL YÖNETİŞİM KONGRESİ KAYSERİ’DE OLACAK

7-8 Kasım 2022 tarihleri arasında İzmir’de yapılacak olan Avrupa ve Akdeniz Bölgeler Yerel Komite (ARLEM) toplantısına da katılacağını belirten Palancıoğlu, Kayseri’de de Aralık ayında bir toplantının yapılacağını duyurdu. Palancıoğlu, “Pandemi döneminde Avrupa Konseyi'ne bir oturumu Melikgazi'de yapmayı önermiştim. Bu önerim kabul edildi. 5-6 Aralık 2022 tarihlerinde Avrupa Konseyinin Bölgesel Yönetişim Kongresi’ni Kayseri'mizde yapacağız. Dolayısıyla 8-10 farklı ülkeden Avrupa Birliği'nden heyetlerden katılımla birlikte Avrupa Birliği toplantısını Kayseri'de Melikgazi'de gerçekleştirerek birçok konuda Kayserimize ayrı bir misyon kazandıracağız. Bu hem Türkiye için hem Kayserimiz ve Melikgazi'miz için güzel bir prestij olacak. Biz artık ülkemizi uluslararası heyetlerde masa başında temsil ediyoruz. Alınan karalarda söz sahibi olarak yön veriyor ve ortak oluyoruz. Bu görevi yapmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K