Avrupa Kayseri Federasyonu, Avrupalıarın gönlünü fethetti

Avrupa Kayseri Federasyonu, Avrupalıarın gönlünü fethetti
Avrupa ülkelerinde yaşayan Kayserililerin kurduğu Avrupa Kayseri Federasyonu, Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlediği etkinlikte din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtımı yaptı.

Frankfurt’un en işlek alışveriş caddesi Zeil’da bir araya gelen Avrupa Kayseri Federasyonu Deneği üyeleri, birlikte iftar açtı. Daha sonra önceden hazırlanan gıda paketleri ve yemekle, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 

İhtiyaç sahibi evsizler, dernek üyelerine teşekkür etti. Evsizlerin arasında Türkçe konuşan bir kişi, bu yardımseverliğin herkese örnek olması gerektiğini söyleyerek "Keşke diğer dernekler de Kayseri'lileri örnek alsa" diye temennide bulundu.                                        

Avrupa Kayseri Federasyonu Başkanı Yaşar Çakır da, “Bu mübarek gecede, böyle güzel bir etkinliğe imza atmış olmaktan dolayı mutluyuz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm Kayserililerin dernek faaliyetlerine katılımını bekliyoruz” diye konuştu.

Yardım dağıtımı faaliyetinde, Avrupa Kayseri Federasyonu Finans Bölüm Başkanı Orhan Dönmez, Basın Sözcüsü Hüseyin Tezgider ve yönetim kurulu üyeleri Gökhan Gül, Nihat Çınar, Uğur Karadaş ile Adnan Yıldırım da hazır bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K