K

Atama beklerken, 33 okula kütüphane kurdu

Atama beklerken, 33 okula kütüphane kurdu
Kayseri’de atama bekleyen öğretmenden örnek davranış... Sosyal medya üzerinden bağışlanan ya da parayla aldığı kitaplarla yurt genelinde 33 okula kütüphane kurdu. Hedef, okul sayısını 100'e çıkarmak.

Hakan Ay…  Teknik öğretmenlik mezunu ancak ataması henüz olmadı. Özel kurumlarda öğretmenlik yapan Ay, bir taraftan da kitap ihtiyacı olan okullara kütüphane kurmakla meşgul. Şu ana kadar Kayseri başta olmak üzere Hakkari, Şırnak, Şanlıurfa, Ağrı, Kars, Hatay, Adana ve Trabzon’dan kendisine ulaşan 33 okula binlerce kitap gönderdi.

Sosyal medya üzerinden ulaşıyorlar

Kitap ihtiyacı olan okullardan öğretmen ya da öğrenciler ile kitap bağışlamak isteyenler Hakan Ay’a sosyal medya üzerinden ulaşıyor. Ay da, ihtiyaç sahibi ile bağış yapmak isteyenleri irtibatlandırıyor. Hakan Ay ayrıca, kitap yerine para verenlerden topladığı paralarla da, yayın evlerinden aldığı kitapları okullara gönderiyor.

'İhtiyaç fazlası kitapları okullara gönderin'

Kitap kampanyasına hayat boyu devam etmek istediğini belirten idealist öğretmen Ay, kütüphane kurduğu okul sayısını 100’e çıkarmayı planlıyor. Sosyal medya üzerinden “Kargo sizden kitaplar bizden” kampanyası başlattığını anlatan Ay, “Evlerinde ihtiyaç fazları kitap olanlar bize ulaşsın. Bağışlanacak kitaplarda tek şartımız, milli eğitim müfredatına uygun ve yasaklı olmayan kitaplar olması. ” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K