K

Askerlik aşkı, kilolarından ağır bastı

Askerlik aşkı, kilolarından ağır bastı
Kayseri'de aşırı kilolu olduğu için askere alınmayan genç, vatan görevini yapabilmek için kısa sürede 60 kilo verdi. Vatani görevini yapan Enbiya Kurtul, 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' dedi.

En büyük hayali olan askerlik için aşırı kilolarından kurtulan ve askerliğe başvuruda bulunan Enbiya Kurtul, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaret etti.

Askerlik yapmanın bir onur meselesi olduğunu ve kilolarının buna engel olamayacağını belirten Kurtul, bunun için fazla kilolarından kurtulduğunu kaydetti. Kurtul, “Eğer zayıflarsam askere gidebileceğimin ifade edilmesi üzerine kilolarımdan kurtulmaya karar verdim. Ve 3 ayda 60 kilo verdim. Askerlik muayenesine gittiğimde vatani görevimi yapmak için bir engel kalmadığını öğrendim, gönüllü gitmek için başvurdum. Hayattaki en büyük hayalimi gerçekleştirmiş oldum. Söz konu vatan ise gerisi teferruattır. Kilo verdikten sonra her açıdan hayatım değişti" dedi.

Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirten Mustafa Palancıoğlu da, gencin eski kilolu fotoğrafları ile şimdiki halinin karşılaştırmasını yaparak, Enbiya Kurtul’u tebrik etti ve bu azmin herkese örnek olmasını istedi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K