K

Aşılama yaşı 16'ya düştü: Kayseri aşı tablosu

Aşılama yaşı 16'ya düştü: Kayseri aşı tablosu
Koronavirüs salgınıyla mücadele, maske, mesafe, temizlik ve aşılama çalışmalarıyla devam ediyor. Son olarak Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu takvim doğrultusunda başlayan aşılamada 18 olan yaş sınırı 16'ya çekildi. Bu arada Türkiye ve Kayseri'de aşılama sayısı da belli oldu.

Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama programı, belirlenen gruplara sıra geldikçe ilerlemeye devam ediyor. Daha önce 18 yaş ve üstü kişilere açılan aşı randevusunda yaş sınırı 16'ya çekildi. Bugünden itibaren 16 yaş ve üstü vatandaşlar da randevu alarak aşılarını yaptırabilecek.

Aşılama programı kapsamında sırası gelen ve kriterlere uyan vatandaşlar, e-Nabız ve MHRS sistemi üzerinden randevularını alabiliyor. Yaşı tutanlar, hastane, aile sağlığı merkezlerinde randevulu şekilde aşı yaptırabiliyor. Ayrıca, OSB aşılama noktası, alışveriş merkezleri ve Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde ise randevu olmadan 16 yas üstü kişiler aşı yaptırılabiliyor.

TÜRKİYE AŞILAMA SAYISI

Sağlık Bakanlığının “covid19asi.saglik.gov.tr” adresinde yer alan anlık verilere göre, 10 Temmuz saat 17.00 itibarıyla uygulanan birinci, ikinci ve üçüncü doz aşı sayısı 57 milyon 485 bin 123 olarak gerçekleşti.

KAYSERİ AŞILAMA SAYISI

Sağlık Bakanlığı'nın anlık yayımladığı aşı tablosuna göre Kayseri'de ise bugüne kadar 627 bin 672'si birinci doz, 284 bin 977'si ikinci doz olmak üzere toplam 955 bin 729 doz aşı yapıldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K