K

Arefe günü mezarlıklara otobüs, bayramda tramvay ücretsiz

Arefe günü mezarlıklara otobüs, bayramda tramvay ücretsiz
Kayseri’de Ramazan Bayramı süresince toplu ulaşım aracı tramvay ücretsiz olacak. Arefe günü de mezarlıklara ücretsiz otobüs seferleri düzenleneceği açıklandı.

Kayseri''de ücretsiz tramvay hizmeti, Ramazan Bayramı’nın ilk günü olan 21 Nisan Cuma günü başlayıp bayramın son günü olan 23 Nisan Pazar günü saat 00.00’da sona erecek.

Tramvay ulaşımından ücretsiz faydalanmak isteyen vatandaşların toplu ulaşım kartlarını yanlarında bulundurmaları ve tramvay araçlarındaki cihazlara ücretsiz okutma yapmaları gerekiyor. Belediye otobüsleriyle ilgili ise ücretsiz olduğuna dair bir açıklama yapılmadı. 

AREFE GÜNÜ MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERİ

Büyükşehir'den verilen bilgiye göre arefe günü mezarlıklara ücretsiz otobüs seferi yapılacağı da duyuruldu. Buna göre, 20 Nisan arife günü Asri Mezarlık ile şehir merkezi arasında 2 hat kodu ile hizmet verecek otobüslerin Kiçikapı’dan hareket edip Asri Mezarlık'a kadar her 20 dakikada bir sefer düzenlenek. Seferler, saat 09.00'da başlayacak saat 17.00'de son bulacak. 

Yine Erkilet Bülbül Pınarı Mezarlığı ile şehir merkezi arasında 695 hat kodu ile otobüs seferleri düzenlenecek. Bu hatta hareket noktasının Seyyid Burhaneddin olan saat 10.00, 12.00, 14.00 ve 16.00 olarak belirlendi. Yine dönüşlerde hareket noktası Bülbül Pınarı Mezarlığı’ndan saat 10.45, 12.45, 14.45 ve 16.45 olarak düzenlendi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K