K

Anons işe yaradı, vatandaşlar sıraya girdi

Anons işe yaradı, vatandaşlar sıraya girdi
Kayseri, aşılamada mavi kategoriye geçmek için yoğun çaba sarf ediyor. Kocasinan'ın büyük mahallelerinden olan Mahzemin'de anons ile çağrılan vatandaşlar aşı için sıraya girdi. İkna yoluyla daha önce aşısını yaptırmamış 265 kişi Covid-19 aşısı oldu.

Koronavirüs ile mücadelede tedbirlerin yanı sıra tek silah olan aşılama son sürat devam ediyor. Bu kapsamda Kayseri'de de aşılama hızının arttırılması için bazı çalışmalar yapılıyor.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ın aşılamada 'Mavi' renk çağırısı sonrası sağlık ekipleri kapı kapı dolaşmaya başladı. Salgınla mücadelede aşı ile savaşı kazanmak isteyen sağlık çalışanları, bu kez Kocasinan ilçesi Mahzemin Mahallesine gitti. Muhtar Hüseyin Dikmen'in destekleri sonrası mahalle sakinleri anons ile aşı standına çağrıldı.                                                                                                                                   

Kocasinan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özlem Ulutabanca, Yemliha ASM'de görevli Aile Hekimi Fatih Dere ve diğer sağlık çalışanlarının iknaları sonucu 265 vatandaş Covid-19 aşısı oldu. Toplumsal bağışıklığın kazanılması hedefiyle aşılama çalışmalarının devam edeceği vurgulandı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K