K

Anne acıdı, Mahkeme acımadı...

Anne acıdı, Mahkeme acımadı...
Kayseri’de annesinden bıçak zoruyla para almaya çalıştığı ve hakaret ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan şahsın cezası belli oldu. Annenin acıyarak şikayetinden vazgeçtiği karar duruşmasında mahkeme karında acımadı. Bakın nasıl bir karar çıktı.

Annesine bıçak çekerek zorla para istediği ve sözlü hakarette bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan sanık H.B hakim karşısına çıktı. Kayseri Adalet Sarayı 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müşteki anne ve sanık avukatı ise  mahkeme salonunda hazır bulundu.

Sanık H.B. savunmasında, annesinden zorla para istemediğini iddia etti. Sanık, “Ben anneme bıçak çekerek para istemedim. Güzellikle istedim. Kesinlikle bıçak çekmedim. Annem ağabeyimin aklına uymuş. Ben o gün ağabeyimle kavga etmiştim” şeklinde savunma yaptı.

ANNE ŞİKAYETÇİ OLMADI

Müşteki anne A.B. ise ifadesinde oğlundan şikayetçi olmadı. Karar değiştiren anne; "Ben çocuğumdan şikayetçi değilim. Bana bıçak çekerek para istemedi” diye konuştu.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Mahkeme heyeti, müşteki annenin ifadelerinin çocuğunu kurtarmaya yönelik olduğuna karar vererek, sanık H.B’ye ‘silahla yağma’ ve ‘hakaret’ suçlarından 6 yıl hapis cezası verdi. Heyet ayrıca sanık H.B.‘nin tutukluluk halinin devamına hükmetti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K