K

Ankaragücü galibiyeti için Bayram Bektaş ne dedi?

Ankaragücü galibiyeti için Bayram Bektaş ne dedi?
Süper Lig 2020-2021 sezonunun 4. haftasında MKE Ankaragücü’nü 1-0 mağlup eden Kayserispor'da yüzler gülüyor. Teknik Direktör Bayram Bektaş, çok iyi bir ilk yarı oynadıklarını ve galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Süper Ligin 4'üncü haftasında Hes Kablo Kayserispor, deplasmanda MKE Ankaragücü'ne konuk oldu. Karşılaşma İlhan Parlak'ın 42. dakikada attığı golle 1-0 sarı kırmızılı takımın üstünlüğü ile sona erdi. 

Kayserispor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, maçı değerlendirdi. Öncelikle çok mutlu olduğunu söyleyen Bektaş, "Özellikle geçen hafta sahamızda kaybettiğimiz 3 puanın telafisi için bugün galip gelmemiz gerekiyordu. Çok iyi bir ilk yarı oynadık. Rakibe fırsat vermeden takımın bütünlüğünü koruyarak, kanat oyuncularımız olmadığı için sıkıntı yaşıyorduk. 3 haftadır takımın bütünlüğünü sağlayamadık. Buna göre bir strateji belirlemiştik. Oyuncularım da buna harfiyen uydu. İlk yarı neredeyse pozisyon vermedik. Skoru bulan taraftık." diye konuştu.

'Skoru korumak için geri çekildik'

Karşılaşmanın ikinci yarısında geri çekildiklerini anlatan Bektaş, bunu skoru koruma amaçlı yaptıklarını kaydetti. Önemli olanın kazanmak olduğunu vurgulayan Bektaş, "Bugün mücadele örneği göstererek takım halinde her zaman kazanabileceğimizi gösterdik. Ankaragücü iyi bir takımdı. Kendi sahasında iyi oynuyordu. Onlar da bizim gibi yeni bir takım. Galip gelmek önemliydi bizim için. Puanımız 6’ya yükselmek önemliydi ve bunu başardık. Futbolcularımızı kutluyorum. Camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K